Лавров порівняв ситуацію з Навальним з отруєнням Скрипаля та аварією Boeing MH17

Лавров заявив, що в ситуації з Навальним більше шансів довіряти кіногерою Шварценеггера ніж тим, "хто зараз пробує грати в нього на світовій сцені"

Фото: EPA

Коментуючи заяву держсекретаря США Майка Помпео про причетність до отруєння російського опозиціонера Олексія Навального, глава міністерства закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що йому це нагадує ситуацію з отруєнням колишнього співробітника російської розвідки Сергія Скрипаля та його дочки Юлії, коли все було засекречено і Росія не знала про місцеперебування Скрипалів.

Глава міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров на пресконференції в Москві назвав голослівною заяву держсекретаря США Майка Помпео про причетність російських високопосадовців до отруєння російського опозиціонера Олексія Навального, ідеться на сайті російського МЗС.

"Це нагадує ті прецеденти, які створили наші західні колеги після отруєння в Солсбері, коли все було засекречено (ми так і не маємо ніякої інформації, зокрема про те, де перебувають російські громадяни Скрипалі). Вони повторюють історію з трагедією малазійського Boeing над Україною 2014 року, коли голландська сторона у відповідь на багаторазові зусилля наших офіційних структур із надання інформації, яка у нас була, і, не дивлячись на наші неодноразові пропозиції розібрати всі без винятку факти, регулярно звинувачувала нас у тому, що ми відмовляємося співпрацювати", – заявив російський міністр.

Коментуючи заяву Помпео, Лавров заявив, що "набагато більше шансів довіритися кіногерою Арнольда Шварценеггера, коли він говорив "trust me", ніж тим, хто зараз намагається зіграти його на світовій сцені".

10 вересня Помпео заявив, що отруєння Навального з великою ймовірністю організували російські високопосадовці.

"Я думаю, що люди в усьому світі побачили, що насправді сталося. І коли вони бачать спробу отруїти дисидента й усвідомлюють, що існує значна ймовірність того, що це дійсно виходило від високопоставлених російських чиновників, я думаю, що це погано для росіян. Я вважаю, що це погано для Росії", – підкреслив Помпео.

Рейсовий літак, яким Навальний повертався до Москви після поїздки Сибіром, 20 серпня екстрено сів у Омську через імовірне отруєння політика. У команді опозиціонера вважали, що в чай йому підмішали токсичну речовину.

Навальний перебував у токсикореанімації лікарні швидкої медичної допомоги №1 в Омську без пам’яті, його було під’єднано до апарата штучної вентиляції легенів. Основним діагнозом Навального в російській лікарні назвали порушення обміну речовин.

Спочатку російські медики не відпускали опозиціонера на лікування до Німеччини, проте пізніше дали дозвіл на транспортування – уранці 22 серпня Навального літаком доправили до берлінської клініки "Шаріте".

24 серпня німецькі лікарі заявили, що Навального отруїли. Клінічні дані вказували на інтоксикацію речовиною з групи інгібіторів холінестерази. Ними, зокрема, є фосфорорганічні сполуки, писав "Коммерсантъ".

2 вересня німецький уряд повідомив, що в організмі Навального виявили сліди речовини, схожої за складом на "Новачок". Біологічний матеріал, відібраний у політика, досліджувала спеціальна лабораторія збройних сил Німеччини. Офіційний Берлін засудив замах на опозиціонера і вимагає від влади Росії пояснень.

У міністерстві закордонних справ РФ сказали, що заяви Німеччини про отруєння Навального не підкріплено фактами. Російські лікарі запропонували Німеччині створити експертну групу щодо отруєння Навального. Однак німецькі лікарі відмовилися.

Лікарі клініки "Шаріте" повідомили 7 вересня про виведення Навального з медичної коми та від’єднання від апарата штучної вентиляції легенів. Російський політик почав реагувати на словесні подразники.

10 вересня видання The Insider і низка інших ЗМІ з посиланням на джерела повідомили, що Навальний повністю отямився і згадав події, які передували отруєнню. Прессекретарка опозиціонера заявила, що стаття про поліпшення стану містить неточності.

Речовиною нервово-паралітичної дії "Новачок" 2018 року у Великобританії отруїли колишнього співробітника російської розвідки Сергія Скрипаля та його дочку Юлію. Окрім того, 2015 року замах із застосуванням, імовірно, речовини класу "Новачок" було скоєно на болгарського підприємця, торговця зброєю Еміліана Гебрева. Усі троє вижили після замаху. За даними британських і болгарських правоохоронців та журналістських розслідувань, до цих замахів можуть бути причетними агенти російської військової розвідки.