Лавров про заяву Пенса щодо КНДР: Сподіваюся, не буде односторонніх дій на зразок тих, які ми бачили недавно в Сириї
Якщо під словами віце-президента США Майка Пенса, що "ера стратегічного терпіння" США стосовно КНДР закінчилася, розуміти погрозу застосування сили в односторонньому порядку, то це "дуже ризикований шлях", заявив міністр закордонних справ Сергій Лавров.
Росія проти ядерних і ракетних "авантюрних дій" Пхеньяна, але це не означає, що можна таким же чином порушувати міжнародне право, сказав міністр закордонних справ Сергій Лавров 17 квітня в Москві під час прес-конференції з міністром закордонних справ Сенегалу Манкером Ндіаєм, повідомляє прес-служба російського зовнішньополітичного відомства.
Так він прокоментував слова віце-президента США Майка Пенса, що "ера стратегічного терпіння" Сполучених Штатів щодо КНДР закінчилася.
"Якщо під фігурою мови, яку вжив віце-президент США, розуміти погрозу застосування сили в односторонньому порядку, то це дуже ризикований шлях. Ми проти ядерних і ракетних авантюрних дій Пхеньяна, що порушують численні резолюції Ради Безпеки ООН, але це аж ніяк не означає, що можна таким же чином порушувати міжнародне право, застосовуючи силу всупереч Статуту ООН. Дуже сподіваюся, що не буде односторонніх дій на зразок тих, які ми бачили недавно в Сирії, і що США будуть дотримуватися лінії, яку неодноразово озвучував президент Дональд Трамп у період своєї передвиборчої кампанії", – зазначив він.
Лавров заявив, що не може назвати період керівництва США адміністрації Барака Обами "ерою стратегічного терпіння" щодо Північної Кореї, оскільки Сполучені Штати "досить жорстко обмежували можливості КНДР розвивати свої галузі економіки, які можуть сприяти ядерній або енергетичній галузі". Він додав, що Рада Безпеки ООН неодноразово застосовувала "досить жорсткі санкції та виступала з різким засудженням політики країни".
Учора Пенс заявив, що "ера стратегічного терпіння" США стосовно КНДР закінчилася. Він зазначив, що США будуть підтримувати "залізний союз" із Південною Кореєю та домагатися миру силою.
7 квітня США завдали ракетного удару по авіабазі урядових військ Сирії. У Пентагоні уточнили, що російським військам повідомили про удар. Наказ про атаку віддав президент США Дональд Трамп через хімічну атаку, яка сталася 4 квітня в сирійській провінції Ідліб.