Лавров зустрівся з Кім Чен Ином і передав йому "теплий привіт" від Путіна
За даними ТАСС, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров став першим росіянином, який зустрівся з нинішнім главою КНДР Кім Чен Ином. Глава МЗС Росії заявив, що президент РФ Володимир Путін передає лідеру Північної Кореї найтепліший привіт і найкращі побажання успіху.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся у Пхеньяні 31 травня з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином, повідомляють у Twitter МЗС РФ.
"У Пхеньяні Сергія Лаврова прийняв голова держради КНДР Кім Чен Ин", – ідеться в повідомленні.
За даними ТАСС, прийом відбувся у резиденції для почесних гостей "Пекхвавон". Агентство зазначає, що Лавров став першим росіянином, який зустрівся з нинішнім главою КНДР.
"Президент Росії Володимир Путін дуже цінує добрі слова, які ви висловили у своєму посланні з нагоди його обрання на черговий президентський строк. Він передає вам найтепліший привіт і найкращі побажання успіху в тих великих починаннях, які зараз ініційовано на Корейському півострові за вашою участю. Зацікавлені в тому, щоб як на Корейському півострові, так і загалом у Північно-Східній Азії була обстановка миру, стабільності та процвітання. Ми дуже позитивно оцінили пханмунджомську декларацію, яку ви підписали із президентом Республіки Корея. Готові всіляко сприяти її реалізації, до того ж там згадано залізничні проекти, які в перспективі мають реалізовувати за участю Російської Федерації", – заявив під час зустрічі Лавров, зазначає прес-служба МЗС Росії.
Глава МЗС РФ також зустрівся із главою міністерства закордонних справ КНДР Лі Йон Хо. За словами Лаврова, врегулювання на Корейському півострові не буде досягнуто повністю, поки із КНДР не знімуть санкцій.
Переговори Кім Чен Ина і президента Південної Кореї Мун Чже Іна відбулися 27 квітня в павільйоні "Дім миру" в селищі Пханмунджом у демілітаризованій зоні. За їхніми підсумками Кім Чен Ин і Мун Чже Ін оголосили про намір офіційно завершити Корейську війну. Формально Північна і Південна Кореї досі перебувають у стані війни, оскільки після воєнного конфлікту у 1950–1953 роках країни так і не підписали мирного договору.