Лідерам держав заборонили прибувати на похорон королеви Єлизавети приватним транспортом – ЗМІ
Світовим лідерам також сказали, що вони не можуть використовувати свої державні автомобілі для участі у похоронах у Вестмінстерському абатстві 19 вересня – натомість їх доправлять автобусом.
"Чи можете ви уявити [президента США] Джо Байдена в автобусі?" – поскаржився журналістам неназваний іноземний посол, який перебуває у Лондоні.
У внутрішніх документах зазначено, що на похорон Єлизавети II запросили лише іноземних лідерів та їхніх партнерів. У Великобританії очікують, що Вестмінстерське абатство буде переповнене, тому від країн можуть з'явитися лише один високопоставлений член делегації разом зі своїми партнерами.
Глави держав, які не зможуть прибути до Британії, мають право відправити замість себе іншого представника, наприклад, міністра чи главу уряду. Перед панахидою новий король Чарльз ІІІ проведе прийом для всіх лідерів у Букінгемському палаці.
Контекст:
8 вересня пресслужба Букінгемського палацу повідомила, що лікарі королеви стурбовані станом її здоров'я. Того самого дня стало відомо, що королева Єлизавета ІІ померла. Їй було 96 років.
Єлизавета II була довгостроковою монархинею Великобританії. Після її смерті престол успадкував старший син королеви Чарльз.
У Великобританії у зв'язку зі смертю королеви оголошено 10-денну жалобу.
8 вересня Чарльз опублікував у Twitter свою першу заяву як король. Він назвав смерть королеви "моментом найбільшої печалі" для сім'ї та "незліченної кількості людей по всьому світу".
10 вересня на засіданні ради престолонаступництва Чарльза III офіційно проголосили королем Великобританії.
Королеву поховають 19 вересня, церемонія відбудеться у Вестмінстерському абатстві.