"Лікарі без кордонів": У М'янмі 6700 рохінджа загинули насильницькою смертю
За даними опитування мешканців таборів біженців із М'янми до Бангладеш, щонайменше 6700 людей стали жертвами "зачисток" у місцях компактного проживання мусульман-рохінджа, стверджують в організації "Лікарі без кордонів".
Із 25 серпня до 24 вересня у штаті Ракхайн у М'янмі загинуло щонайменше 6700 мусульман-рохінджа, зокрема 730 дітей віком до п'яти років. Про це йдеться в повідомленні представництва організації "Лікарі без кордонів" у Бангладеш.
Дані отримано на основі опитування жителів таборів біженців із М'янми.
Пік смертності припав на перший тиждень антитерористичної операції, яку м’янманські силовики проводили в місцях компактного проживання рохінджа, стверджують в організації.
Якщо екстраполювати дані опитування біженців на загальну кількість рохінджа в М'янмі, то кількість убитих може досягти 13 759 осіб, підрахували представники "Лікарів без кордонів".
"Наші дані про смертність, імовірно, занижені, оскільки ми не оглянули всіх поселень біженців у Бангладеш. Крім того, не було враховано людей, які не покидали М'янми. Ми чули повідомлення про цілі сім'ї, які загинули замкнутими у своїх будинках, у той час як їх підпалили", – сказав медичний директор "Лікарів без кордонів" Сідні Вонг.
Загострення в М'янмі почалися після того, як 25 серпня члени створеної у жовтні 2016 року "Армії порятунку рохінджа Аракана" провели скоординовану атаку на кілька поліцейських постів і базу м’янманської армії. Загинули 12 силовиків і 77 повстанців. Після цього війська уряду М'янми почали антитерористичну операцію.
У підсумку країну почали покидати представники народності рохінджа.
Сили безпеки країни спалили приблизно 200 сіл мусульман-рохінджа, ідеться в заяві голови Місії ООН з установлення фактів Марзукі Дарусмана.
Лікарі, які лікують мусульман-рохінджа, котрі втекли до Бангладеш із М'янми, стверджували, що бачили десятки жінок із травмами, які свідчать про сексуальне насильство.
Держсекретар США Рекс Тіллерсон назвав дії влади М'янми "етнічною чисткою".
Як повідомляли у Міжнародній організації з міграції, станом на 27 жовтня з М'янми до Бангладеш утекло 817 тис. представників рохінджа.
23 листопада між М'янмою і Бангладеш було підписано угоду про повернення рохінджа на батьківщину за два місяці.
Попередні військові режими М'янми позбавили рохінджа громадянства і цивільних прав. Мусульмани становлять лише 4% від загального населення країни, тоді як більшість – 89% – буддисти.