Литва придбає у США комплекси HIMARS, зокрема з ракетами ATACMS
"Держдепартамент схвалив імовірну угоду з продажу військового обладнання за кордон з урядом Литви щодо закупівлі пускових установок M142 HIMARS і супутнього обладнання на орієнтовну суму $495 млн", – ідеться у повідомленні.
Також там зазначено, що агентство надало необхідні сертифікати та повідомило Конгрес про ймовірний продаж.
Агентство заявило, що запропонований продаж допоможе Литві модернізувати своє озброєння, а також покращить сумісність з озброєннями США та інших союзників, щоб допомогти протистояти загрозам у регіоні.
Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас у Facebook назвав системи HIMARS абсолютно новим і потужним озброєнням, якого Литва ніколи не мала.
"Поява цього потенціалу у литовської армії приведе до підвищення рівня розвідки, електронного бою та інших можливостей. Буде доставлено кілька типів ракет, зокрема оперативно-тактичні ATACMS, які можуть вражати цілі до 300 км", – написав Анушаускас.
Пізніше міністр повідомив журналістам, що Литва отримає ці системи у 2025–2026 роках, інформує Delfi. Він відповідав на запитання, чи може таке придбання збільшити військову підтримку Литви Україні.
Міноборони Литви оголосило, що головним партнером за контрактом стане американська компанія Lockheed Martin, яка виробляє HIMARS.
Контекст:
HIMARS – це американська реактивна система залпового вогню на колісному шасі. Вона може нести шість реактивних снарядів РСЗВ або одну оперативно-тактичну балістичну ракету ATACMS. HIMARS взаємозамінна з РСЗВ M270A1 і може нести половину її боєкомплекту. Система може застосовувати всі некеровані реактивні снаряди та ракети сімейства боєприпасів MLRS.
Україна застосовує реактивні системи залпового вогню HIMARS, а також аналогічні системи M270 та MARS у війні з Росією. До кінця серпня на озброєнні української армії було понад 20 одиниць такої техніки.