Лукашенко звернувся до Путіна з проханням про купівлю родовища нафти в Росії
Президент Білорусі Олександр Лукашенко зателефонував президенту РФ Володимирові Путіну, вони обговорили ситуацію в сусідніх країнах і можливість виробництва в Білорусі вакцини проти коронавірусу із застосуванням російських технологій.
Президент Білорусі Олександр Лукашенко 4 листопада провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Про це поінформував сайт президента Білорусі.
"Одними з основних питань стали ситуація з поширенням COVID-19, ситуація навколо Білорусі та Росії, а також всередині двох країн. У частині протидії інфекції йшлося про організацію виробництва вакцини в Білорусі, передання російських технологій і технологічного процесу для цього виробництва. Цю пропозицію білоруського лідера підтримав російський колега", – зазначено в повідомленні.
Серед тем, які обговорили Путін і Лукашенко, були питання військово-технічної співпраці та постачання нафти і газу 2021 року.
"Президент Білорусі звернувся до російського колеги з проханням про можливе придбання родовища нафти на території Росії. Володимир Путін цю ідею підтримав. Після опрацювання питання детальніше буде обговорено під час найближчих переговорів", – повідомила пресслужба.
Президенти також обговорили включення першого енергоблоку білоруської АЕС в енергосистему Білорусі.
Як повідомила 4 листопада пресслужба Кремля, Путін і Лукашенко під час розмови телефоном також обговорили конфлікт у Нагірному Карабасі.
У Білорусі масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента не вщухають із 9 серпня. За офіційними даними, перемогу в них здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла кандидатка від опозиції Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи засвідчували протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі та водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми й поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.
14 вересня в Сочі відбулися переговори Путіна і Лукашенка. На них, зокрема, було досягнуто домовленості, що Росія надасть Білорусі "в цей складний момент" кредит у розмірі $1,5 млрд.
Лукашенко 23 вересня обійняв посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували і не транслювали на телебаченні. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнали інавгурації Лукашенка.
Литва, Латвія та Естонія першими у світі ввели персональні санкції проти 30 білоруських чиновників, включно з Лукашенком. Про обмежувальні заходи проти президента Білорусі оголосили також Великобританія і Канада. Євросоюз 2 жовтня ввів обмежувальні заходи проти 40 осіб, відповідальних за фальсифікацію результатів президентських виборів і насильницьке придушення мирних протестів. Також санкції ввели США. У жодному з цих списків Лукашенко поки не фігурував.