Лукашенко не розмовлятиме з координаційною радою опозиції. Він "не знає, хто ці люди"
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що не вестиме перемовин із координаційною радою опозиції, тому що рада хоче "розірвати відносини Білорусі із братньою Росією", а також запровадити платну освіту та медицину.
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що не має наміру спілкуватися з координаційною радою опозиції, оскільки "не знає, хто ці люди". Таку позицію він озвучив у інтерв'ю російським журналістам телеканалів 8 вересня. Цитату Лукашенка опублікував головний редактор радіостанції "Говорит Москва" Роман Бабаян у своєму Telegram-каналі.
На думку Лукашенка, рада хоче "розірвати відносини Білорусі із братньою Росією" і зробити освіту та медицину платними.
"Я не розмовлятиму з координаційною радою опозиції, тому що я не знаю, хто ці люди. Вони ніяка не опозиція. Усе, що вони пропонують, – це катастрофа для Білорусі та білоруського народу... Вони хочуть, щоб усі наші промислові підприємства знищили, а робітники стали безробітними", – процитував журналіст Лукашенка.
Запис інтерв'ю з Лукашенком проводили в Палаці незалежності в Мінську. Окрім Бабаяна і Рожкова, до Лукашенка приїхали головна редакторка телеканала Russia Today Маргарита Симоньян і кореспондент "Первого канала" Антон Верницький.
У Білорусі із 9 серпня тривають масові акції протесту. Учасники демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента сфальсифіковано. За офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи свідчили про протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. За час протестів було затримано приблизно 10 тис. демонстрантів, сотні дістали травми й поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.
Литва, Латвія і Естонія 31 серпня першими у світі запровадили персональні санкції проти влади Білорусі після виборів і придушення мирних протестів у країні. Балтійські держави оголосили персонами нон ґрата 30 білоруських посадовців, включно з Лукашенком.
Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель від імені Євросоюзу 11 серпня заявляв, що вибори в Білорусі "не були ні вільними, ні справедливими", а влада застосувала "непропорційне й неприйнятне насильство" до протестувальників. Міністри закордонних справ країн Євросоюзу 28 серпня домовилися запровадити санкції проти білоруських високопосадовців через фальсифікації виборів й насильство проти мітингувальників.
Україна ухвалить рішення про санкції проти Білорусі, коли обмеження запровадить ЄС, говорив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.