Лукашенко – страйкарям: Поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив працівникам Мінського заводу колісних тягачів, що повторних виборів у країні не проводитимуть.
Президент Білорусі Олександр Лукашенко 17 серпня прилетів на Мінський завод колісних тягачів, працівники страйкують. Про це повідомляє TUT.BY.
Робітники зустріли президента криками "Іди".
Лукашенко заявив, що повторних виборів у країні не проводитимуть. "Ми провели вибори. Поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде", – заявив він учасникам протесту.
Білоруський президент також сказав, що зараз проводять роботу над варіантами зміни конституції країни, які передбачають перерозподіл владних повноважень. Він запевнив, що готовий у цьому плані поділитися президентськими повноваженнями, "але не під тиском і не через вулицю".
Пресслужба Лукашенка повідомляє, що президенту доповіли про те, що завод працює.
"Я знаю, незважаючи на те, що деякі блукають. Ну, 150 на якомусь підприємстві, навіть 200 погоди не роблять, по-перше. По-друге, треба розуміти, що "поганий" президент тримав зайву чисельність, щоб людей не викидали на вулицю. Зважати потрібно на це. Хто хоче працювати, хай працює. Не хочуть працювати, що ж, ми їх не змусимо", – прокоментував він інформацію про страйк.
17 серпня на загальнонаціональний страйк у Білорусі виходять співробітника великих промислових підприємств. Серед них "Беларуськалий", Білоруський металургійний завод, БелАЗ, Мінський завод тракторних тягачів, Мінський тракторний завод та інші. Вони вимагають відставки Лукашенка та перевиборів.
Із 4-го до 8 серпня в Білорусі проводили дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На пост президента балотувалося п'ятеро кандидатів. 14 серпня ЦВК оголосила остаточні підсумки виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менш ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
Вибори в Білорусі проводили без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають до сьогодні. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікації виборів. Для розгону протестувальників силовики застосовували спецзасоби, зокрема в Мінську вони використовували світлошумові гранати, гумові кулі і водомети.
Під час протестів затримали приблизно 7 тис. демонстрантів (за офіційними даними, понад 2 тис. із них уже відпустили), сотні дістали травми й поранення.