Лукашенко наприкінці квітня приїде в Москву на "серйозну зустріч" із Путіним
"Ми вчора з Путіним домовилися про наш графік роботи з багатьох питань. Десь наприкінці квітня, найімовірніше 22-го, ми зустрінемося в Москві. Це буде серйозна зустріч задля обговорення тих чи інших проблем", – сказав Лукашенко.
Потім сторони проведуть Форум регіонів у Підмосков'ї.
"Потім союзний Радмін. А потім десь вересень – жовтень (домовимося ближче за ситуацією) – Вища державна рада. Нам треба цю Вищу держраду позначити гарним рухом у межах Союзної держави. Ось такі домовленості у мене були із президентом Росії протягом останніх двох днів", – заявив Лукашенко.
Пізніше прессекретар Путіна Дмитро Пєсков підтвердив домовленість про зустріч Путіна і Лукашенка в Москві 22 квітня, повідомляє "Інтерфакс".
За словами Пєскова, на зустрічі обговорюватимуть розвиток співпраці між країнами – "спільних проєктів, спільних планів".
Контекст:
2 квітня Путін зателефонував Лукашенку, вони обговорили епідситуацію, зовнішні загрози, "які дуже конкретно звучать із західного напрямку", і "взаємодію центральних ЗМІ та інфобезпеки", повідомляла пресслужба Лукашенка. Тоді ж Лукашенко заявив про "безпрецедентний тиск ззовні" на Росію і Білорусь та запропонував поглибити їхню інтеграцію.
15 квітня між ними знову відбулася телефонна розмова, під час якої Путін і Лукашенко обговорили розвиток білорусько-російських відносин і "обмінялися думками з питань міжнародного порядку денного".
Росія і Білорусь понад 20 років ведуть перемовини про створення Союзної держави. Якщо сторони домовляться, економічні зв'язки між Москвою і Мінськом можуть зміцнитися до рівня Євросоюзу або навіть федеративних держав, зауважують російські ЗМІ.
У грудні 2019 року Лукашенко говорив, що Білорусь не збирається входити до складу інших держав, "навіть братньої Росії", і що він не хоче увійти в історію як останній президент Білорусі.
22 лютого 2021 року під час зустрічі з Путіним у Сочі Лукашенко заявив, що Білорусь і Росія підготували до підписання низку "дорожніх карт" щодо зміцнення співпраці.
У березні Лукашенко заявив, що "нерозумно" працювати над злиттям РФ і Білорусі.
Пєсков також заявив, що "максимально поглиблена" інтеграція Росії та Білорусі – в інтересах жителів обох країн, але про об'єднання країн не йдеться.