Лукашенко вирушив до в'язниці, поговорив із Бабариком, Шкляровим та іншими політв'язнями
На зустрічі із президентом Білорусі Олександром Лукашенком у СІЗО КДБ були присутні фігуранти кримінальних справ – політик і банкір Віктор Бабарико, білорусько-американський політтехнолог Віталій Шкляров, членкиня президії координаційної ради опозиції Лілія Власова та інші.
10 жовтня президент Білорусі Олександр Лукашенко відвідав слідчий ізолятор КДБ, де провів зустріч з ув'язненими представниками опозиції. Про це повідомив Telegram-канал "Пул первого".
Розмова тривала чотири з половиною години.
"Мета президента – почути думки всіх. Утім, зміст бесіди учасники спільним рішенням залишили в таємниці", – пише провладний Telegram-канал.
Наводять лише одну цитату з виступу Лукашенка: "Конституцію на вулиці не напишеш".
Якщо судити з фото, то на зустрічі були присутні ексглава "Белгазпромбанка", політик Віктор Бабарико, його син Едуард, юристка, членкиня президії координаційної ради опозиції Лілія Власова, бізнесмен Юрій Воскресенський, білорусько-американський політтехнолог Віталій Шкляров. Цілком імовірно, на зустрічі також був Кирило Бадей, який до арешту обіймав посаду в.о. голови правління "Белгазпромбанка", а також директор IT-компанії PandaDoc Дмитро Рабцевич, пише TUT.BY.
18 червня Бабарика, який вирішив балотуватися у президенти Білорусі, і його сина затримали. За версією слідства, Бабарико був організатором незаконних дій у банку; Лукашенко говорив, що через фінустанову відмили $640 млн.
Шклярова затримали 29 липня в Мінську. Його обвинуватили в консультуванні адміністраторів опозиційних груп у соціальних мережах. Держсекретар США Майк Помпео вимагав від влади Білорусі звільнити Шклярова.
31 серпня співробітники департаменту фінансових розслідувань Комітету державного контролю Білорусі затримали Власову.
2 вересня в мінському офісі компанії PandaDoc відбулися обшуки, після яких силовики затримали чотирьох осіб, включно з директором Рабцевичем; їм висунули обвинувачення в шахрайстві.
Усього в Білорусі проти опозиціонерів завели понад 300 кримінальних справ, правозахисники визнали 94 людей політичними в'язнями.
У Білорусі від 9 серпня тривають масові акції протесту через фальсифікацію результатів голосування на виборах президента, на яких, за офіційними даними, переміг Лукашенко. Водночас альтернативні екзитполи засвідчили впевнену перемогу опозиційної кандидатки Світлани Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітингувальників. Вони застосовували світлошумові гранати, гумові кулі та водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми і поранення, було затримано 13 тис. осіб. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.
Лукашенко 23 вересня обійняв посаду президента. Уперше в історії Білорусі інавгурації не анонсували і не транслювали по телебаченню.
Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія та Чехія, не визнала Лукашенка обраним главою держави.