Лукашенко заявив про затримання "терористів", які везли через Україну "тонни зброї"
Олександр Лукашенко стверджує, що затримані "терористи" готували терористичні акти по всій Білорусі.
Олександр Лукашенко 25 грудня заявив, що білоруські спецслужби затримали "терористичну групу" колишнього політв'язня Миколи Автуховича. Про це повідомляє білоруське державне інформагентство БЕЛТА.
"Нещодавно ми затримали групу Автуховича. Мерзотники останні. Зараз ми всі їхні канали розкрили. Вони везли тоннами зброю територією України. І якби хлопці наші (я всіх наказав до державних нагород негайно подати) їх не накрили, ой, нам би Новий рік був... Я [Автуховича], чесно кажучи, недооцінював. Мені доповідав Комітет держбезпеки. Ну, треба, розбирайтеся з ним... Недооцінював. Готували теракти по всій країні і вже почали здійснювати. На тому й погоріли. Чекісти з міліцією проводили цю операцію. Ну, просто молодці! Дякувати богу, що затримали", – сказав Лукашенко.
За його словами, в інших угрупованнях, які діють нині, працюють правоохоронці під прикриттям.
"Є кілька невеличких угруповань іще. Своїх двоє-троє [людей у цих угрупованнях] є, звідти [з-за кордону] надсилають нам. Через Україну. Через Польщу, Литву зараз дуже складно – кордон закрили наглухо. І з Україною зараз закрили вже, миша не проповзе. Через Росію іноді проникають – у нас кордону немає. Але вже не те. Ми це питання тримаємо жорстко на контролі", – стверджує Лукашенко.
Із 9 серпня в Білорусі тривають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув на той момент глава держави Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи свідчили про протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми й поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.
Тихановська заявляла 28 листопада, що в Білорусі під час протестів загинуло восьмеро осіб.
У причетності до протестів у Білорусі Лукашенко неодноразово звинувачував сусідні країни, зокрема Україну, Польщу, а також Литву.
Лукашенко 23 вересня обійняв посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували й не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнали інавгурації Лукашенка.
Євросоюз 2 жовтня ввів обмежувальні заходи проти 40 осіб, відповідальних за фальсифікацію результатів президентських виборів і насильницьке придушення мирних протестів. 6 листопада ЄС запровадив санкції проти Лукашенка, який вважає себе президентом Білорусі, і ще 14 білоруських посадовців. До санкцій приєдналася Україна. 17 грудня ЄС ввів третій пакет санкцій проти Білорусі, обмежувальні заходи стосувалися 29 людей і семи організацій.