Лукашенко заявив, що дозволив ПВК "Вагнер" ставити в Білорусі "намети", але поки найманці в Україні
За його словами, найманцям запропонували використати вільні території для розміщення тих, хто вийде з окупованої України після так званого заколоту.
"Ми поки не будуємо жодних таборів. Але якщо вони захочуть, ми їх розмістимо. Ставте намети, будь ласка. Але поки вони перебувають в [окупованому РФ українським] Луганську у своїх таборах", – сказав Лукашенко.
Про те, що найманці ПВК "Вагнер" залишаються в зоні вторгнення країни-агресора в Україну, 27 червня на брифінгу заявив речник Пентагону Патрік Райдер. За його словами, бойовики й далі обороняються.
"Немає жодних ознак того, що вони готові відмовитися від цієї боротьби й повернутися у РФ", – повідомив речник міністерства оборони США.
Російське видання "Верстка" 26 червня поінформувало, що в білоруських Осиповичах розпочали зведення місць дислокації ПВК "Вагнер" на 8 тис. бійців у місцевому лісництві, за 200 км від кордону з Україною.
Контекст:
23–24 червня Пригожин влаштував у РФ заколот. Він назвав те, що відбувалося, "маршем справедливості", а президент країни-агресора Володимир Путін говорив, що це спроба військового заколоту. Уранці 24 червня власник ПВК заявляв про захоплення військових об'єктів Ростова-на-Дону й намір іти на Москву, але ввечері того самого дня Пригожин заявив, що передумав і розвертає колони ПВК "у зворотному напрямку".
26 червня пресслужба Пригожина опублікувала аудіозвернення, у якому той заявив, що він не мав мети скидати владу у РФ. Того самого дня Путін виступив із терміновим зверненням, у якому назвав учасників заколоту "зрадниками", які зробили помилку. Він закликав вагнерівців укласти контракт із міноборони РФ або вийти зі збройного формування. Хто захоче, зможе піти в Білорусь, заявив він.
27 червня ФСБ оголосила про закриття справи про заколот, а міноборони РФ повідомило, що важку техніку ПВК передадуть російській армії. Лукашенко заявив, що Пригожин перебуває в Білорусі. Також Лукашенко розповів, що хоче, щоб ПВК "Вагнер" поділилася досвідом зі збройними силами Білорусі.