Лукашенко заявив, що "не париться" через санкції ЄС
Європейський союз 6 листопада вніс Олександра Лукашенка до санкційного списку у зв'язку з придушенням протестів та фальсифікацією результатів президентських виборів.
Олександр Лукашенко, який обіймав посаду президента Білорусі з 1994-го до 2020 року, заявив, що "не париться" через внесення до санкційного списку ЄС. Як повідомляє БЕЛТА, про це він сказав 7 листопада.
"Знаєте, я все життя під санкціями. Чверть століття під санкціями – живий-здоровий. Я не парюся через це, як кажуть молоді люди", – стверджує Лукашенко.
У Білорусі з 9 серпня тривають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі і водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.
Лукашенко 23 вересня вступив на посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували і не транслювали по телебаченню. Низка держав, серед яких США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнали інавгурації Лукашенка. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявляв, що після завершення президентської каденції Лукашенка Київ офіційно називатиме його просто Олександром Лукашенком.
6 листопада Євросоюз ввів персональні санкції проти Лукашенка через тривалі репресії проти громадянського суспільства і опозиції. Усього у санкційному списку ЄС – понад 40 білоруських чиновників, причетних до придушення протестів і фальсифікацій виборів.