Майнінг біткоіна щорічно використовує більше електроенергії, ніж Аргентина
Для майнінгу біткоіна у світі щорічно використовують більше електроенергії, ніж споживачі всієї Аргентини. Про це повідомляє BBC News із посиланням на вчених Кембриджського університету, які створили онлайн-інструмент, що генерує ці оцінки.
Зростання ціни криптовалюти стимулює майнерів запускати дедалі більше машин. Зі зростанням курсу криптовалюти збільшується і споживання енергії.
"Біткоін дійсно споживає так багато електроенергії навмисно, це не зміниться в подальшому, якщо ціна криптовалюти значно не знизиться", – заявив дослідник Кембриджського центру альтернативних фінансів Майкл Раухс.
Учені з'ясували, що транзакції, пов'язані з біткоіном, споживають приблизно 121,36 ТВт-год на рік. Аргентина використовує 121 ТВт-год на рік.
Електроенергії, використовуваної для майнінгу криптовалюти протягом року, вистачило б для роботи всіх електрочайників Великобританії протягом 27 років, підрахували дослідники.
9 лютого біткоін побив новий рекорд, досягнувши позначки $48 тис.
Як зазначає Bloomberg, зростання криптовалюти відбулося після оголошення американської компанії з виробництва електрокарів Tesla про інвестування $1,5 млрд у біткоіни і його використання у платежах. Загалом від початку лютого, за даними агентства, криптовалюта зросла на 40%.
Як зазначила Coindesk, із жовтня 2020 року вартість біткоіна зросла вчетверо. За словами експертів, яких опитала ця криптовалютна біржа, багато інвесторів розглядає біткоіни як захист від можливої інфляції. Серед інших причин подорожчання криптовалюти називають падіння індексу долара США і зростання попиту на біткоіни (зокрема тому, що багато великих сервісів, таких як PayPal, додали підтримку криптовалюти).
Агентство Reuters зазначало, що курс криптовалюти зростає завдяки попиту з боку великих інвесторів, які очікують, що криптовалюта стане основним методом оплати. Агентство зауважувало, що деяких інвесторів раніше стримував непрозорий характер криптовалютного ринку. Посилення нагляду за американською криптоіндустрією допомогло вирішити цю проблему.