Маккейн: Відставка Флінна викликає питання щодо намірів адміністрації Трампа стосовно Росії
Сенатор від Республіканської партії Джон Маккейн з огляду на відставку радника президента США Дональда Трампа з національної безпеки Майка Флінна зазначив, що позиція США щодо РФ має бути чіткою та однозначною.
Сенатор-республіканець Джон Маккейн подякував за службу і побажав удачі раднику з національної безпеки президента США Дональда Трампа Майклові Флінну, що пішов у відставку. Про це він написав на своїй офіційній сторінці.
"Водночас, відставка генерала Флінна є тривожним показником дисфункції нинішнього апарату національної безпеки. Оскільки наша країна стикається з найбільш складним і різноманітним спектром глобальних проблем із моменту закінчення Другої світової війни", – зазначив сенатор.
Маккейн підкреслив важливість того, щоб президент обрав нового радника з національної безпеки, який володіє необхідними навичками та досвідом для організації роботи системи національної безпеки.
"Відставка генерала Флінна також викликає додаткові запитання щодо намірів адміністрації Трампа стосовно Росії Володимира Путіна, зокрема заяви президента, який припустив моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення до України, анексію Криму, погрози нашим союзникам по НАТО, а також спроби втручання РФ до американських виборів", – додав він.
Сенатор закликав до того, щоб американська політика щодо Росії була чіткою та однозначною.
"Ми виконуватимемо наші зобов'язання перед нашими союзниками по НАТО, ми підтримуватимемо і зміцнюватимемо нашу стримуючу позицію в Європі, ми залучатимемо російських порушників прав людини до відповідальності за їхні дії, і ми підтримуватимемо санкції проти Росії доти, доки вона продовжує порушувати суверенітет і територіальну цілісність України", – підсумував він.
У січні 2017 року видання The Wall Street Journal повідомило, що розвідслужби розслідували зв'язки Флінна з представниками російської влади. Зокрема, розслідуються телефонні дзвінки Флінна послу Росії в США Сергію Кисляку, зроблені наприкінці грудня 2016 року. Відомо, що в день уведення додаткових санкцій відносно Кремля 29 грудня зафіксували п'ять телефонних розмов радника і Кисляка.
Предметом дізнання також є більш ранні контакти радника голови Білого дому з російськими офіційними особами.
10 лютого видання The Washington Post із посиланням на власні джерела повідомило, що Флінн обговорював зняття санкцій з РФ із російським послом Кисляком за місяць до інавгурації Трампа.
13 лютого The Politico писало, що Центральне розвідувальне управління США закрило доступ до секретних даних заступнику Флінна Робіну Таунлі.
Як повідомила прес-служба Білого дому, виконувачем обов'язки радника Трампа з нацбезпеки став генерал у відставці Джозеф Кіт Келлоґ.