Маккейн закликав створити "підвищену загрозу" для російської авіації в Сирії

Маккейн закликав США пред'явити ультиматум Асаду та змусити РФ відмовитися від невибіркових бомбардувань
Фото: EPA

Сенатор від Республіканської партії США Джон Маккейн вважає, що ситуація в Сирії потребує використання "нової стратегії", яка містить "необхідний воєнний компонент".

Республіканський сенатор Джон Маккейн закликав США та їхніх союзників у Сирії змусити урядову авіацію припинити польоти та вжити заходів щодо створення "підвищеної загрози" для російських літаків у регіоні.

Про це Маккейн пише в статті для Wall Street Journal.

За його словами, будь-який альтернативний підхід до подій у Сирії має розпочатися з припинення польотів військових літаків сирійського президента Башара Асада.

"США та їхні партнери по коаліції повинні оголосити ультиматум Асаду: припиніть польоти або ви втратите свої літаки. Разом з тим вони мають бути готові довести справу до кінця. Якщо Росія продовжить невибіркові бомбардування, ми маємо чітко дати зрозуміти, що ми вживемо заходів, які створять підвищену загрозу для її літаків", – зазначив він.

Сенатор назвав рішення адміністрації Барака Обами про зупинення переговорів з Росією "безглуздим".

"Асад і Путін створюють воєнні реалії, які дозволять їм диктувати світу умови, забезпечені кривавою бійнею. Вони винищують сирійські угруповання, які підтримує коаліція, безжально вбили величезну кількість мирних жителів, зміцнили владу сирійського режиму та навіть завдали удару по гуманітарному конвою ООН." Ніяких наслідків за все це для них не настало", – додав він.

На думку Маккейна, "настав час для нової стратегії, до того ж необхідний воєнний компонент, який може досягти цієї мети".

Воєнний конфлікт у Сирії триває з 2011 року. У бойових діях беруть участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди та інші сили. Значну частину Сирії контролюють бойовики ІДІЛ. У вересні 2014 року операцію проти ІДІЛ розпочала коаліція на чолі зі США. У вересні 2015 року до конфлікту долучилася Росія.

На початку жовтня 2016 року США відмовилися від подальших переговорів з Росією щодо врегулювання конфлікту в Сирії, заявивши, що влада РФ ігнорує можливість мирного завершення протистояння, роблячи ставку на силове рішення.