Макрон про свої розмови з Путіним: Розчарований – недостатньо сильне слово
За словами Макрона, після візиту в Україну він почав це особливо відчувати.
"З огляду на ту кількість годин, які я провів у розмовах із ним, і враховуючи те прозріння, яке є тепер, коли я відвідав Ірпінь і Бучу, то я не те що розчарований. Це недостатньо сильне слово, зважаючи на те, до чого привели дії цієї людини", – сказав президент Франції.
Він зазначив, що іноді телефонував Путіну на прохання президента України Володимира Зеленського, але частіше це відбувалося за його власною ініціативою.
"Іноді я дзвонив на прохання президента Зеленського, коли він хотів донести до Путіна певні меседжі чи пропозиції", – сказав Макрон.
Президент Франції зазначив, що він не мав ілюзій щодо намірів Путіна, і саме тому він "доклав стільки зусиль, щоб ця війна не починалася".
"Тому я взимку їздив у Москву і до того стільки часу провів із цією людиною. Бо я розумів, що кожен етап, до якого він переходитиме, кожен новий крок буде створювати щось незворотне і для України, і для Росії", – пояснив Макрон. Він наголосив, що навіть за відсутності бажання з Росією доведеться домовлятися.
Контекст:
Le Figaro писало на початку травня, що з грудня 2021 року Макрон і Путін розмовляли "майже 20 разів". Сам президент Франції сказав, що провів "сотню годин" у переговорах із главою Кремля.
Чергова розмова з Путіним відбулася 28 травня – її Макрон провів разом із канцлером Німеччини Олафом Шольцом, розмова тривала 80 хвилин. Політики вмовляли президента РФ вивести війська з України, розблокувати Чорне море для експорту зерна та погодитися на переговори із Зеленським, а також звільнити захисників "Азовсталі".
16 червня Макрон, а також Шольц, прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі та президент Румунії Клаус Йоганніс прибули до Києва. Для всіх чотирьох лідерів це перший візит до України від початку повномасштабного вторгнення Росії. Вони відвідали звільнений від окупантів Ірпінь і провели переговори із Зеленським, а потім провели спільну пресконференцію.
Макрон на пресконференції заявив, що Франція, Німеччина, Італія та Румунія виступають за негайне надання Україні статусу кандидата у члени ЄС. Зеленський за підсумками зустрічі говорив про єдність, а також висловив очікування, що партнери нададуть країні важке озброєння. За словами президента України, він контактував із Макроном, коли той вів переговори з Путіним.