Макрон закликав Путіна використати вплив на сирійський режим, щоб "покласти край військовій ескалації конфлікту" в Сирії
Президент Франції Еммануель Макрон провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним.
Президент Франції Еммануель Макрон і президент Росії Володимир Путін під час телефонної розмови 6 квітня обговорили ситуацію в Сирії. Про це повідомила прес-служба Кремля.
Відомство зазначає, що розмова відбулася з ініціативи французької сторони.
У Кремлі повідомили, що Путін поінформував Макрона про домовленості щодо Сирії, досягнуті на зустрічі в Анкарі 4 квітня лідерів Росії, Ірану та Туреччини.
"Було вказано на необхідність просування процесу політичного врегулювання шляхом виконання рішень сочинського Конгресу сирійського національного діалогу, а також важливість якнайшвидшого формування в Женеві під егідою ООН конституційного комітету", – ідеться в повідомленні.
Лідери окремо обговорили ситуацію в передмісті Дамаска Східній Гуті.
"Звернули увагу на безпрецедентну за масштабами операцію, яку завершують у цьому районі, з порятунку мирних жителів і виведення бойовиків, що не бажають складати зброю", – заявили у Кремлі.
Також Путін і Макрон обговорили питання двосторонніх відносин "з урахуванням майбутнього візиту" Макрона в Росію у травні.
У прес-службі Єлисейського палацу заявили, що Макрон під час обговорення з Путіним ситуації в Сирії "підкреслив необхідність покласти край військовій ескалації, що тривала останніми місяцями, щоб забезпечити захист цивільного населення, надійне відновлення переговорів стосовно всеосяжного політичного врегулювання і запобігти будь-якому відродженню ІДІЛ у регіоні".
Також Макрон закликав Росію "використати вплив на сирійський режим" для досягнення цих цілей.
Війна в Сирії триває з 2011 року. У бойових діях беруть участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди і бойовики "Ісламської держави". До конфлікту в різний час приєдналися збройні сили США, Росії, Туреччини та Ірану.
24 лютого 2018 року Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію, яка містить заклик до всіх сторін конфлікту в Сирії негайно припинити військові дії по всій країні, щоб можна було безперешкодно передати гуманітарну допомогу й евакуювати хворих та поранених.
Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини 25 лютого повідомляв, що після ухвалення резолюції Радбезу ООН обстрілів передмістя Дамаска, Східної Гути, яка залишалася під контролем повстанців, не припинили.
26 лютого міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що Путін доручив увести в сирійській Східній Гуті гуманітарну паузу. Він зазначив, що рішення ухвалили відповідно до резолюції Радбезу ООН.
Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини 6 березня повідомив, що внаслідок бомбардувань урядових сил у Східній Гуті з 18 лютого загинуло понад 800 мирних жителів.
7 березня війська режиму президента Сирії Башара Асада взяли під контроль понад половину території району Східної Гути, який до цього зазнавав масованих авіаударів російської авіації.
31 березня в міноборони Росії заявили, що Східну Гуту покинуло понад 150 тис. осіб.