Маломуж: Українські спецслужби виявили, де перебуває бен Ладен. Американська розвідка мені казала: "Він в Афганістані, у горах". На що я відповів: "Його центр – біля військової академії в Пакистані"
Про це в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону розповів голова Служби зовнішньої розвідки України у 2005–2010 роках Микола Маломуж.
За його словами, Україна передавала США дані про атаку 11 вересня 2001 року за вісім місяців до трагедії.
"До того ж пізніше виявили, де бен Ладен. Тому що американська розвідка мені казала: "Та він в Афганістані: у горах. Ми глибинними бомбами там бомбимо". Я кажу: "Хлопці, ось конкретні дані конкретної людини. Його центр – біля військової академії в Пакистані". – "Та ні, там нічого немає", – розповів Маломуж.
Гордон уточнив, чи виявили бен Ладена українські спецслужби.
"Ну, ми сприяли цьому процесу, скромно говоритимемо. Тому в тій ситуації перевірка засвідчила, що це так. І почалася операція. Я починав колись зі спецпідрозділу. Якщо ми говоримо про операцію – вона має бути набагато сильнішою і грамотнішою", – відповів Маломуж.
Контекст:
Терористичну групу "Аль-Каїда" 1988 року заснував бен Ладен.
Його називали у США "ворогом номер один" після того, як 11 вересня 2001 року терористи, які надихнулися ним, скерували літаки на будівлі Всесвітнього торговельного центру в Нью-Йорку і на Пентагон.
Американський спецпідрозділ убив бен Ладена 2011 року в пакистанському місті Абботтабад. Рішення про початок операції схвалили пізно ввечері 1 травня, проінформували у ЦРУ за п'ять років. Американські вертольоти прибули в Абботтабад, де, за даними розвідки, переховувався бен Ладен. Його виявили й убили на третьому поверсі будівлі, яка слугувала прихистком.
2017 року Центральне розвідувальне управління США опублікувало майже 500 тис. документів, виявлених під час ліквідації бен Ладена. У документах є його особистий щоденник, майже 79 тис. аудіо- та графічних файлів, понад 10 тис. відеофайлів, домашнє відео "Аль-Каїди" тощо.