Маск хоче купити Twitter за початковою ціною і закрити судову справу

Маск заявив, що придбання Twitter прискорить створення застосунку X
Фото: EPA
Засновник американських компаній Tesla і SpaceX, бізнесмен Ілон Маск хоче завершити операцію купівлі Twitter за початковою ціною – $44 млрд. Його юристи 3 жовтня надіслали компанії листа з пропозицією припинити судовий процес.

"Сторона Маска має намір розпочати закриття квітневої угоди 2022 року... за умови, що Канцлерський суд штату Делавер негайно припинить тяганину у справі Twitter проти Маска", – ідеться у листі.

Як повідомив представник Twitter Bloomberg, їм надійшов лист і вони мають намір закрити угоду за погодженою ціною. Водночас агентство Reuters написало, що компанія ще не вирішила, чи погоджуватися на умови бізнесмена.

Перед оновленою пропозицією було "довгоочікуване протистояння між Маском і Twitter" у суді, зазначило Reuters. Соціальна мережа планувала домагатися, щоб Маск закрив угоду за початковою ціною. Окрім того, Маска могли оштрафувати.

Агентство зазначило: якщо угода відбудеться, бізнесмен візьме керування компанією на себе. У Twitter він написав, що ця покупка прискорить створення універсального застосунку X, який він планує зробити.

На тлі новин про ймовірне поновлення угоди вартість акцій Twitter зросла на 18%, після чого торги на Нью-Йоркській фондовій біржі припинили, зазначило Reuters.

Контекст:

14 квітня Маск зробив пропозицію повністю купити соцмережу Twitter, оскільки, на його думку, компанія потребує трансформації. Він запропонував за 100% акцій Twitter ціну $43,4 млрд.

25 квітня Маск уклав угоду про купівлю Twitter Inc, і компанія погодилася на його "найкращу й остаточну пропозицію" у розмірі $44 млрд.

13 травня Маск зупинив купівлю Twitter, пославшись на з'ясування щодо кількості ботів у соцмережі. 7 червня він опублікував відкритий лист до Twitter із погрозою розірвати угоду, якщо йому не нададуть відомостей про ботів.

8 липня мільярдер повідомив, що компанія так і не надала інформації про підроблені або спам-акаунти на платформі. Через це він вирішив припинити оформлення угоди щодо купівлі.

12 липня Twitter подала позов проти Маска, а його поведінку назвала "несумлінною".