"Масове залякування громадян із боку держави має бути припинено". У Раді Європи прокоментували ситуацію в Білорусі
Для влади Білорусі немає іншого шляху, окрім як розпочати чесний і відкритий діалог із громадянським суспільством для невідкладної підготовки та проведення необхідних реформ, заявила генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич.
Рада Європи серйозно стурбована останніми загрозами правам людини в Білорусі. Про це заявила генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич.
За її словами, особливу тривогу викликають повідомлення про переслідування й утиски членів координаційної ради опозиції, а також переговори, відновлені арешти представників громадянського суспільства і пересічних учасників маніфестацій.
"Масове залякування громадян із боку державних органів або інших структур абсолютно неприпустиме і його має бути припинено. Продовження такої протиправної практики очевидно створює небезпеку загострення і без того складної ситуації, яка загрожує непередбачуваними наслідками. Є небезпека того, що Білорусь перейде в режим сваволі й політичних переслідувань", – сказала вона.
Пейчинович-Бурич від імені Ради Європи закликала керівництво Білорусі покласти край репресивним діям.
"Для влади країни немає іншого шляху, окрім як розпочати чесний і відкритий діалог із громадянським суспільством для невідкладної підготовки та проведення необхідних реформ. Рада Європи, як і раніше, готова запропонувати свою допомогу в цьому", – заявила генеральна секретарка Ради Європи.
У Білорусі з 9 серпня тривають масові акції протесту. Учасники демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента сфальсифіковано. За офіційними даними, перемогу здобув нинішній президент країни Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. Загалом на акціях протесту затримали понад 10 тис. осіб. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.
Експерти Організації Об'єднаних Націй із прав людини повідомили, що їм відомо про 450 задокументованих випадків катувань і жорстокого поводження із затриманими в Білорусі на акціях протесту.