Материнська компанія Facebook Meta звільнить рекордну кількість співробітників

Meta готує масштабні звільнення
Фото: EPA
Американська компанія Meta, якій належать соцмережі Facebook, Instagram та месенджер WhatsApp, заявила 9 листопада, що звільняє 11 тис. співробітників, що є найзначнішим скороченням робочих місць в історії технологічного гіганта. Про це йдеться у заяві компанії.

"Сьогодні я розповім про одну з найскладніших змін, які ми зробили в історії Meta. Я вирішив скоротити розмір нашої команди приблизно на 13% і звільнити понад 11 тис. наших талановитих співробітників. Ми також робимо низку додаткових кроків, щоб стати компактнішою й ефективнішою компанією, скорочуючи дискреційні витрати і продовжуючи мораторій на приймання на роботу до першого кварталу. Я хочу взяти на себе відповідальність за ці рішення і за те, як до цього дійшло", – написав генеральний директор Марк Цукерберг у блозі для співробітників.

Цукерберг пояснив, що після початку пандемії COVID-19 світ швидко перейшов в онлайн і сплеск електронної комерції спричинив надмірне зростання доходів. Прогнозували, що ця тенденція триватиме навіть після пандемії. Тому Цукерберг вирішив значно збільшити інвестиції, але все пішло не так, як він очікував. Компанія змушена скорочувати витрати всього бізнесу.

Цукерберг пообіцяв виплатити заробітну плату за 16 тижнів плюс плату за два тижні за кожний рік роботи у компанії. Також співробітникам обіцяють продовжити на пів року медичне страхування, надавати кар'єрну підтримку упродовж трьох місяців тощо.

Минулого місяця компанія повідомила про друге квартальне зниження виторгу і заявила, що її прибуток скоротився вдвічі порівняно з попереднім роком. Торік ринкову вартість Meta оцінювали у більше ніж $1 трлн, але відтоді вона впала приблизно до $250 млрд, пише СNN.

На початку пандемії у березні 2020 року в Meta було 48 268 співробітників, у вересні цього року – вдвічі більше.

Контекст:

6 листопада видання The Wall Street Journal, посилаючись на джерела, повідомило, що в Meta планують масові скорочення.

Meta, як і інші технологічні гіганти, почала активно наймати співробітників під час пандемії, оскільки життя і бізнес дедалі більше переносили в онлайн. 

Водночас цьогоріч акції Meta впали більше ніж на 70%. Компанія пояснила це погіршенням макроекономічних тенденцій, але інвестори також були налякані її витратами й загрозами для основного бізнесу компанії в соціальних мережах. Зростання цього бізнесу на багатьох ринках зупинилося на тлі жорсткої конкуренції з боку TikTok, а вимога Apple про те, щоб користувачі давали згоду на відстеження своїх пристроїв, обмежила можливості платформ соціальних мереж для таргетинга реклами.

Минулого тижня Twitter, яка конкурує з Facebook, також оголосила про масові звільнення