Мей обговорила з Меркель і Трампом протистояння агресії Росії та важливість ліквідації її шпигунських мереж
Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей подякувала канцлеру Німеччини Ангелі Меркель і президенту США Дональдові Трампу за дії Берліна та Вашингтона у відповідь на отруєння у Солсбері екс-офіцера російської розвідки Сергія Скрипаля.
Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей і канцлер Німеччини Ангела Меркель під час телефонної розмови 28 березня домовилися протистояти посиленій агресії Росії, повідомили в прес-службі глави британського уряду.
Мей подякувала Меркель за підтримку і солідарність, виявлену після отруєння у Солсбері екс-офіцера російської розвідки Сергія Скрипаля.
"Канцлер та прем'єр-міністр погодилися з необхідністю продовжувати спільну роботу в плані протистояння посиленню російської агресії", – зауважили в прес-службі.
Цього ж дня Мей також розмовляла із президентом США Дональдом Трампом.
Вона привітала рішення Вашингтона вислати з країни 60 російських дипломатів у відповідь на інцидент у Солсбері, повідомили в прес-службі прем'єр-міністра.
Мей зазначила, що США дали дуже сильну відповідь на отруєння Скрипалів. Вона привітала дії міжнародної спільноти "у відповідь на нерозсудливу і нахабну поведінку Росії".
У Білому домі підтвердили, що Трамп і Мей обговорили під час розмови інцидент у Солсбері.
"Обидва лідери погодилися з важливістю ліквідації шпигунських мереж Росії у Великобританії та Сполучених Штатах, щоб обмежити російську таємну діяльність і запобігти можливим атакам із застосуванням хімічної зброї на території обох країн", – зазначили в Білому домі.
4 березня 2018 року 66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували із симптомами отруєння в британському Солсбері.
Слідство з'ясувало, що під час замаху було використано розроблений у Росії нервово-паралітичний агент "Новачок". Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей стала вимагати від Кремля пояснити подію до вечора 13 березня, інакше Лондон вважатиме інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Великобританії.
Позицію Великобританії підтримала влада Франції, США, Німеччини, Австралії та інших країн.
Москва відмовилася відповідати на ультиматум Лондона і висунула вимогу надати їй зразки речовини, якою отруїли Скрипалів.
14 березня влада Британії оголосила про вислання 23 російських дипломатів, а також про припинення запланованих двосторонніх контактів із РФ.
За підрахунками телеканала CNN на 28 березня, російських дипломатів вислали ще 27 країн, зокрема Україна.
НАТО також відкликає акредитацію семи російських представників у Альянсі.