Мелоні й Мерц заявили, що хочуть до Ради миру Трампа. Заважає "конфігурація"
Прем'єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні розповіла, що звернулася з проханням до президента США Дональда Трампа щодо зміни "конфігурації" його Ради миру, щоб Рим зміг долучитися до цієї ініціативи. Про це повідомляє ANSA 23 січня.
Під час пресконференції з канцлером Німеччини Фрідріхом Мерцом у Римі Мелоні заявила, що Італія зацікавлена у членстві в Раді миру, проте не може приєднатися через певні аспекти, які суперечать конституції країни, зокрема конфігурацію Ради.
За словами прем'єра, вона озвучила ці занепокоєння президенту США.
Згідно з конституцією Італії, країна може вступати в міжнародні організації, які забезпечують "мир і справедливість між народами" лише "на рівних умовах з іншими державами", що несумісне з верховенством президента США в Раді миру.
Позицію глави уряду Італії підтримав Мерц. Він заявив, що сам особисто був би готовий приєднатися, якщо Рада супроводжуватиме процес у Газі. "Але в жодному разі ми не можемо прийняти нинішні структури управління", – заявив він.
Мерц підкреслив, що його країна готова "вивчити інші форми" співпраці зі Сполученими Штатами Америки, якщо мета полягає в тому, щоб знайти нові формати, які наблизять до миру в різних регіонах світу. Його цитує Reuters.
Мерц заявив, що ці формати не обов'язково мають обмежуватися лише сектором Гази й Близьким Сходом, але можуть також застосовуватися, наприклад, до України.
Контекст:
Трамп запропонував країнам, які бажають мати постійне місце в Раді миру з питань Гази, внести щонайменше $1 млрд, повідомляло Bloomberg. Критики побоюються, що президент США намагається створити альтернативу ООН і зосередити контроль над фінансами й рішеннями в одних руках.
Financial Times інформувала, що Трамп хоче створити таку саму "раду миру" і щодо України. До групи увійдуть представники України, Європи, НАТО й країни-агресора Росії, які контролюватимуть і гарантуватимуть виконання потенційної мирної угоди.
22 січня президент США на Всесвітньому економічному форумі у Давосі підписав документ про створення Ради миру. Його статут підписало майже 20 країн, серед членів ЄС – Угорщина й Болгарія.
Деякі країни відхилили запрошення Трампа, зокрема Франція.