Меттіс заявив, що наступ Туреччини дестабілізує ситуацію в Сирії
Міністр оборони США Джеймс Меттіс уважає, що операція Анкари може погіршити гуманітарну кризу в Сирії.
Військові дії Туреччини проти курдів на північному заході Сирії відволікають від міжнародних зусиль, спрямованих на знищення терористичного угруповання "Ісламська держава". Про це 23 січня в Джакарті заявив міністр оборони США Джеймс Меттіс, пише The Associated Press.
За його словами, дії Туреччини дестабілізують відносно стабільний район у Сирії, а також "відволікають увагу від міжнародних зусиль" із боротьби з "Ісламською державою".
Глава Пентагону також додав, що військова операція Анкари може погіршити гуманітарну кризу в регіоні та інших частинах Сирії.
18 січня Туреччина привела у стан підвищеної бойової готовності війська на кордоні із Сирією, у район Антак'я перекинули танки. Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що Туреччина планує військову операцію в сирійських регіонах Афрін і Манбідж. Він зазначив, що Анкара не довіряє Вашингтону, який підтримує сили курдів у Сирії уздовж турецького південного кордону.
Представник курдської Партії демократичного союзу Абдесалям Алі називав дії турецьких військових у Сирії окупацією. Офіційний Вашингтон закликав Туреччину не вести воєнних дій проти курдів на північному заході Сирії.
19 січня джерела Anadolu повідомили, що російські військові покидають сирійський район Афрін, у якому збройні сили Туреччини збираються проводити антитерористичну операцію проти курдських формувань. Напередодні в Москві відбувалися переговори між начальником Генштабу ЗС Росії Валерієм Герасимовим і представниками Туреччини – главою Генштабу ЗС Хулусі Акаром і директором Національної розвідувальної організації Хаканом Фіданом.
20 січня почалася військова операція з наступу на Афрін.
21 січня в Сирію увійшли турецькі танки. Військово-повітряні сили Туреччини завдали удари по 153 об'єктах у сирійському регіоні Афрін.
Курди, чисельність яких сьогодні досягає 30 млн людей, проживають на території Туреччини, Сирії, Азербайджану та Іраку. Протягом всього ХХ століття вони намагалися здобути національну незалежність. Турецька влада вважає створення курдської держави або автономії неприпустимим. Робоча партія Курдистану в Туреччині внесена до списку терористичних організацій.