"Ми не втомимося". Глава міноборони Великобританії після донорської конференції заявив про підтримку України "сьогодні, завтра і найближчими місяцями"

Донорська конференція союзників України у Копенгагені посилає чіткий сигнал Росії, зазначив Воллес
Фото: EPA
Міністр оборони Великобританії Бен Воллес 11 серпня взяв участь у донорській конференції союзників України у Копенгагені (Данія).

Про це повідомляє сайт уряду Сполученого Королівства.

Зазначають, що учасники конференції зібралися, щоб розробити план довгострокової військової підтримки України.

"Ця конференція посилає чіткий сигнал Росії. Ми не втомимося і підтримуватимемо Україну сьогодні, завтра і найближчими місяцями, – сказав Воллес. – Великобританія та країни-партнери домовилися надати довгострокове військове фінансування, гарантуючи стабільний потік фінансів для забезпечення життєво важливої військової техніки, необхідного технічного обслуговування наявного комплекту та максимізації нашої міжнародної програми навчання Збройних сил України під керівництвом Великобританії".

Повідомляють, що союзники також обговорили, як розвивати підтримку навчання українських військовослужбовців.

Контекст:

У донорській конференції у Копенгагені взяли участь представники 26 країн: України, Данії, Великобританії, Норвегії, Швеції, Ісландії, Фінляндії, Латвії, Литви, Естонії, Польщі, Чехії, Словаччини, Нідерландів, Німеччини, США, Болгарії, Румунії, Японії, Австралії, Франції, Грузії, Нової Зеландії, Південної Кореї, Словенії та Канади. На неї приїхало 13 міністрів оборони.

Перед учасниками конференції в онлайн-форматі виступив президент України Володимир Зеленський. Він розповів про ситуацію в Україні, зокрема про те, що Росія перетворила Запорізьку АЕС на поле бою, а також закликав запровадити додаткові санкції проти Росії та посилити підтримку України.

Донори домовилися виділити Україні €1,5 млрд, уточнила влада Данії. Зокрема, перед засіданням вона анонсувала надання Україні нового пакету допомоги у розмірі 110 млн (гроші підуть на зброю, оснащення та тренування військовослужбовців).

В ухваленій за підсумками зустрічі декларації зазначено, що учасники конференції домовилися надавати Україні допомогу за чотирма напрямами: постійне довгострокове фінансування, виробництво озброєнь, зокрема артилерії та боєприпасів, підготовка українських солдатів, розмінування.

Міністр оборони України Олексій Резніков, який був у Данії, розповів на пресконференції, що задоволений результатами зустрічі.