Міністр оборони Румунії подав у відставку після заяви про переговори Заходу з РФ і можливу втрату Україною територій

Міністр оборони Румунії заявив, що "не може" співпрацювати із президентом країни
Фото: Vasile Dîncu / Facebook
Міністр оборони Румунії Васіле Динку вранці 24 жовтня подав прем'єр-міністру країни Ніколає Чуке заяву про відставку. Про це він повідомив у Facebook.

Динку назвав причиною звільнення "неможливість співпрацювати" з головнокомандувачем румунської армії, президентом країни Клаусом Йоганнісом.

"Я вважаю за необхідне відмовитися від цієї позиції, щоб жодним чином не нашкодити процесам ухвалення рішень і програмам, які потребують оперативності в усьому ланцюгу командування, і не блокувати низку проєктів, котрі абсолютно необхідні для оптимального функціонування міністерства національної оборони й румунської армії", – ідеться в заяві міністра.

Він також запевнив, що як сенатор і член парламенту Румунії підтримуватиме всі проєкти і програми міноборони та збройних сил країни.

Як пише g4media, після подання заяви Динку сказав, що йде з посади "з особистих причин".

Журналісти запитали, коли стосунки міністра із президентом зіпсувалися. Той відповів, що відтоді, як він "останні шість місяців із джерел чує, що має піти у відставку".

Контекст:

Динку було призначено на посаду глави міноборони Румунії 26 листопада 2021 року, повідомив digi24.

8 жовтня 2022 року міністр заявив, що Захід має вести переговори з Росією про мир в Україні. На його думку, Україна самостійно не може вести ці переговори, оскільки політичний клас в Україні зараз не може собі "дозволити допустити несправедливу втрату території".

"Ідеально було б досягти ситуації переговорів, навіть якщо це закінчиться замороженим конфліктом, переговори однаково принесли б більше користі, ніж те, що відбувається зараз: знищення людських життів, матеріальних цінностей", – сказав міністр.

Заява Динку викликала різку реакцію серед політиків. Як пише g4media, Йоганніс, коментуючи його висловлювання, сказав, що тільки Україна може вирішувати про що, як і коли вести переговори. "Ціну кров'ю у цій війні платять українці", – наголосив він. Президент додав, що це офіційна позиція країни і порадив "деяким високопосадовцям" у Румунії частіше читати пресу, щоб знати про цю позицію.