Міністр оборони Великобританії розповів про розроблення винищувача шостого покоління
Міністр зазначив, що після того, як країни визначаться з вимогами до літака, розпочнуть фазу розроблення. Перші польоти нової машини заплановано на кінець десятиліття, заявив Воллес.
Партнерство зі створення винищувача шостого покоління – GCAP – об'єднає у собі "найкраще з усіх технологій", сказав міністр. За його словами, Британія профінансує проєкт обсягом 2 млрд фунтів стерлінгів (приблизно $2,42 млрд) до 2025 року і ще 10 млрд фунтів (орієнтовно $12,08 млрд) протягом наступних 10 років.
"Ми збираємося відкрити шляхи й нові технології, нові платформи, експортні ринки та потенційно нових партнерів, а також закріпити стратегічне партнерство ліберальних, відкритих демократій, які вірять у верховенство закону і відстоюють міжнародні цінності в усьому світі, які сьогодні під загрозою. Це глобальне партнерство. Це не місцеве партнерство. GCAP не буде коротким любовним романом. Це буде шлюб", – сказав Воллес.
Він також повідомив, що паралельно в межах тристороннього альянсу Британії, Австралії і США (AUKUS) запустять проєкт створення атомного підводного човна нового покоління.
Контекст:
9 грудня 2022 року Японія, Великобританія й Італія оголосили про створення Глобальної програми бойової авіації – GCAP. Планують, що літак із попередньою назвою Tempest замінить Typhoon і стане реактивним літаком наступного покоління. Його введуть в експлуатацію до 2035 року, він матиме автономне управління, вдосконалені датчики, передове озброєння та інноваційні системи даних. Бойові літаки, розроблені в межах партнерства, імовірно, будуть сумісними з винищувачами інших партнерів НАТО, повідомляли в уряді Великобританії.
"Щоб захистити наш народ і наших союзників, ми маємо залишатися на передньому краї досягнень у галузі оборони", – заявляв прем'єр-міністр Великобританії Ріші Сунак.