"Мінус одна жінка". Симоньян прокоментувала дії міліціонерів під час розгону акцій протесту у РФ

Із 2005 року Симоньян очолює пропагандистський телеканал RT
Фото: EPA
Російська пропагандистка Маргарита Симоньян підтримала дії міліціонерів під час акцій протесту на підтримку опозиційного політика Олексія Навального, які відбулися 23 січня. "Те, як відпрацювали сьогодні, заслуговує на окреме дякую", – написала вона в соцмережі.

Головна редакторка російського пропагандистського телеканала RT Маргарита Симоньян підтримала 23 січня у Twitter російських силовиків.

"І те, як вони відпрацювали сьогодні (мінус одна жінка зі струсом, але все ж одна на величезну країну!), це заслуговує на окреме дякую. Працюйте, брати. Усе буде рівно", – зазначила вона.

Із 2005 року Симоньян очолює телеканал RT, а також є головною редакторкою пропагандистського інформаційного агентства "Россия сегодня".

54-річну жительку Санкт-Петербурга Маргариту Юдіну сильно вдарив ногою співробітник поліції. Вона підійшла до трьох силовиків, які вели чоловіка, затриманого на акції протесту на підтримку російського опозиціонера Олексія Навального, і запитала: "Навіщо ви його схопили?" Поліцейський відповів: "Із проїжджої частини!" – і сильно штовхнув її ногою в живіт. Юдіна впала на асфальт і закричала. Після появи у ЗМІ відео того, що сталося, у поліції почали перевірку, повідомив сайт управління МВС у Санкт-Петербурзі.

24 січня Telegram-канал Baza повідомив, що за ніч жінці стало гірше, у неї серйозна черепно-мозкова травма.

23 січня по всій Росії відбувалися масові акції протесту на підтримку Навального. За оцінкою ЗМІ, мітинги провели більше ніж у 100 містах, тільки в Москві на Пушкінській площі зібралося понад 40 тис. осіб, затримали по всій країні понад 3 тис. осіб, видання "ГОРДОН" стежило за подіями онлайн.

У серпні минулого року Навальному стало зле під час перельоту з Томська в Москву. Політика відправили на лікування до берлінської клініки "Шаріте". У його організмі виявили отруту з групи "Новачок" – це підтвердили німецький урядлабораторії у Франції і Швеції, а також Організація із заборони хімічної зброї.

Навальний 18 днів був у комі, а 22 вересня виписався з клініки.

Журналісти Bellingcat, The Insider, CNN і Der Spiegel провели розслідування і дійшли висновку, що політика отруїла група співробітників ФСБ. Опозиціонер заявив, що вважає замах на себе терористичним актом, організованим ФСБ за наказом президента Росії Володимира Путіна.

17 січня Навальний повернувся в Росію, де його одразу затримали у справі "Ів Роше". Ще у 2014 році в межах цієї справи опозиціонер дістав 3,5 року умовно і до 29 грудня 2020-го перебував на випробувальному строку. Він мав не рідше ніж двічі на місяць приходити на реєстрацію в органи Федеральної служби виконання покарань, проте із серпня до січня перебував на лікуванні та реабілітації в Німеччині. Тепер умовний строк йому можуть замінити на реальний.

18 січня Навального заарештували на 30 діб. Перед тим як політика взяли під варту, він закликав своїх соратників вийти на мітинг 23 січня.