Міськрада Вільнюса вирішила назвати на честь Нємцова сквер навпроти російського посольства
Рішення назвати сквер навпроти російського посольства у Вільнюсі на честь убитого опозиціонера Бориса Нємцова підтримали 32 депутати міськради литовської столиці, один виступив проти.
Сьогодні Рада самоврядування міста Вільнюса ухвалила рішення назвати один зі скверів литовської столиці на честь російського опозиціонера Бориса Нємцова. Про це йдеться на сайті адміністрації міста.
Мова йде про сквер, розташований навпроти російського посольства в Литві.
"Шаную пам'ять Бориса Нємцова, Анни Політковської, інших убитих російських демократів та журналістів і ціную їхню боротьбу проти путінського режиму. Звісно, такі видатні люди заслужили, щоб їх було увічнено у Вільнюсі. Так ми віддамо данину поваги і тому півмільйону жителів Москви, які після 13 січня 1991 року вийшли на вулиці, щоб підтримати Литву", – сказав мер Вільнюса Рямігіюс Шимашюс під час засідання міськради.
У заході взяв участь соратник Нємцова – російський опозиціонер і заступник голови руху "Открытая Россия" Володимир Кара-Мурза – молодший.
"32 голоси "за", один "проти", один утримався. Рішення набуде чинності завтра після підпису мера", – написав він у своєму Twitter.
Нємцова застрелили біля Кремля пізно ввечері 27 лютого 2015 року.
13 липня 2017 року Московський окружний військовий суд визнав винним у вбивстві політика колишнього бійця батальйону "Север" Заура Дадаєва. Він дістав 20 років колонії суворого режиму. Співучасники Дадаєва, брати Анзор і Шадід Губашеви, дістали 19 і 16 років колонії відповідно, Темірлан Ескерханов – 14 років, Хамзат Бахаєв – 11 років.
За версією слідства, убивство Нємцова було замовним і за його виконання Дадаєву пообіцяли 15 млн руб. Організатором злочину, вважають у Слідчому комітеті РФ, був водій командира Дадаєва в чеченському батальйоні "Север" Руслан Мухудінов.
Адвокат сім'ї Нємцова Вадим Прохоров уважає, що Мухудінов не міг бути замовником злочину.
9 січня 2018 року міськрада Вашингтона ухвалила резолюцію про перейменування площі перед посольством Росії у площу Нємцова. 27 лютого її урочисто відкрили. Церемонія була приурочена до третьої річниці від дня вбивства політика.