Міжнародну космічну станцію вирішили використовувати до 2030 року – NASA

МКС зібрали на орбіті Землі у 1998–2000 роках
Фото: РОСКОСМОС / Twitter
Національне управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) оголосило про намір продовжити використання Міжнародної космічної станції (МКС) до 2030 року. Про це повідомив 31 грудня сайт агентства.

Директор NASA Біл Нельсон повідомив, що зобов'язання продовжити роботу МКС узяла на себе адміністрація президента США Джо Байдена.

Планують також подальшу співпрацю з чотирма космічними агентствами, у тандемі з якими будували та експлуатують станцію.

У NASA наголосили, що продовження роботи МКС сприятиме новаторським дослідженням, а також допоможе у перспективних польотах людини на Місяць і Марс.

"Пролонгування операцій до 2030 року продовжить ще одне продуктивне десятиліття дослідницького прогресу і забезпечить плавний перехід можливостей на низькій навколоземній орбіті до одного або кількох комерційних напрямків наприкінці 2020-х років", – пояснили у космічному агентстві США.

Контекст:

Міжнародна космічна станція – це пілотована орбітальна станція, яку використовують як багатоцільовий космічний дослідницький комплекс. У проєкті бере участь п'ять космічних агентств: NASA, "Роскосмос", Європейське космічне агентство, Японське агентство аерокосмічних досліджень та Канадське космічне агентство.

МКС зібрали на орбіті Землі у 1998–2000 роках. 2 листопада 2000 року на станцію вирушила перша експедиція.

У 2014 році країни учасниці програми домовилися експлуатувати станцію до 2024 року.

Зараз на МКС перебуває семеро людей, зокрема четверо нових астронавтів, які прибули на станцію 12 листопада.