Мюллер може висунути обвинувачення росіянам, причетним до кібератаки на сервери Демократичної партії
Спеціальний прокурор США Роберт Мюллер може висунути обвинувачення росіянам, причетним до кібератаки на сервери Демократичної партії під час виборчої кампанії 2016 року, повідомив 1 березня телеканал NBC із посиланням на кількох нинішніх і колишніх американських посадовців.
Їх можуть обвинуватити у змові, порушенні виборчого законодавства та закону про шахрайство і зловживання з використанням комп'ютерів.
Один співрозмовник телеканала сказав, що обвинувачення можуть і не висунути. За словами кількох інших джерел, це станеться протягом найближчих кількох тижнів або місяців.
У липні 2016 року хакери зламали сервери Демократичної партії США. Кандидат від демократів на посаду президента Гілларі Клінтон заявила, що до цього причетні російські спецслужби.
Після цього на сайті WikiLeaks з'явилося приблизно 20 тис. листів, якими із січня 2015 року до травня 2016 року обмінювалися високопоставлені демократи.
У жовтні 2016 року влада США офіційно обвинуватила Росію у зламі серверів американських партій, а також у втручанні в процес президентських виборів у країні. У Кремлі ці обвинувачення назвали "нісенітницею".
Газета The Wall Street Journal повідомляла в листопаді 2017 року, що міністерство юстиції США готує обвинувачення проти шести російських урядовців, які були причетні до зламу серверів Національного комітету Демократичної партії.
16 лютого 2018 року міністерство юстиції США висунуло обвинувачення у справі про втручання в президентські вибори 2016 року 13 громадянам Росії і трьом компаніям. Обвинуваченими є російський підприємець Євген Пригожин, якого називають "кухарем Путіна", а також Михайло Бистров, Михайло Бурчик, Олександра Крилова, Анна Богачова, Сергій Полозов, Марія Бовда, Роберт Бовда, Джейхун Насімі огли Асланов, Вадим Подкопаєв, Ірина Каверзіна, Гліб Васильченко, Володимир Вєнков. У справі фігурують компанії "Агентство интернет-исследований“, “Конкорд Менеджмент и Консалтинг" і "Конкорд Кейтеринг".