Молдова аналізує доцільність перебування у СНД
"Ми у СНД не бачимо процесів, які були б на користь Республіці Молдова. Якісь зустрічі є, але ми не беремо участі в них. Звісно, це наша відповідь на російську агресію проти України", – зазначив він.
За словами міністра, ця організація згодом стала найменш релевантною для Молдови. Зокрема, він зазначив, що з 2006 року не працює зона вільної торгівлі для Молдови, є також обмеження торгівлі з експорту.
У межах СНД Молдова підписала майже 400 різних документів. Попеску каже, що зараз МЗС країни та інші міністерства займаються їхнім аналізом.
Щодо відносин Молдови з Росією, то вони залишаються на рівні послів і посольств, додав міністр.
Попеску також уточнив, що на нинішньому етапі Молдова досить сильно інтегрована до низки сегментів ЄС, наприклад сфери торгівлі. Дві третини експорту йде в ЄС і економічно Молдова більш інтегрована до Євросоюзу, ніж Грузія чи Україна, вважає дипломат.
Контекст:
Молдова перебуває у СНД із 1994 року. Водночас країна розвиває відносини з Євросоюзом і з червня 2022 року є кандидатом на членство в ЄС.
У жовтні президентка країни Мая Санду вирішила не брати участі в саміті СНД, який відбувся в Астані, пише "РИА Новости". А в листопаді Попеску заявив в інтерв'ю NordNews, що Молдова зупинила свою участь у періодичних засіданнях СНД.
У грудні Санду прокоментувала можливий вихід із СНД, назвавши його "довгостроковим процесом" через велику кількість підписаних угод, пише Agora.