"Може, і вони нам допоможуть". Лукашенко показав, як рубає дрова, щоб "Дуда і Моравецький не замерзли". Відео
Де зняли ролик, не повідомляють. Але автори поста стверджують, що його знімали сьогодні – Лукашенко, за їхнім твердженням, провів ранок "непокоячись про сусідів".
"Найбільшу енергетичну кризу вже називають апокаліпсисом, і тут нашим сусідам точно не до жиру", – заявляють білоруські пропагандисти, не згадуючи, що Євросоюз ще до кінця літа наповнив газом підземні сховища до рівня 80%, достроково виконавши план.
Лукашенко на відео рубає дрова разом із білоруським бізнесменом Сергієм Тетеріним. Між ними розпочався діалог. Тетерін похвалив якість дров, а Лукашенко погодився.
"Не дамо, Семеновичу, Європі замерзнути, допоможемо нашим братам. Може, і вони нам допоможуть", – заявив він.
Співрозмовник самопроголошеного президента Білорусі заявив, що той "про всіх думає – про Європу і всю планету", а Лукашенко не заперечував.
"Ну, а як? Ми ж центр Європи. Хвалимося цим", – відреагував він.
Тетерін зазначив, що деревина ялини "тягуча", а Лукашенко відповів, що "Європі не вибирати: ялинка, берізка".
"Головне, щоб тепло було. Треба подумати, Семеновичу, як там, щоб селяни, робітники отримали, а не багатії. І головне, щоб у Польщі [президент Анджей] Дуда і [прем'єр Матеуш] Моравецький не замерзли. Може, одумаються", – додав він.
Новину про це поширило також державне білоруське інформагентство БЕЛТА. ЗМІ в замітці звернуло увагу, як Лукашенку вдалося "з одного удару" розколоти поліно, а Тетеріну, мабуть, попалася "не така гостра сокира".
Білоруська медіаплатформа REFORM.by назвала цей ролик гумористичним, наголосивши, що Лукашенко "остаточно перейшов в амплуа коміка". ЗМІ припустив, що на запис такого відео Лукашенка могли "надихнути" військові успіхи України, санкції, які "не працюють" або наближення дати амністії.
"Тон гумористичної мініатюри був радше примирливий. Можна навіть сказати, що Лукашенко запропонував західним політикам, насамперед польським, дружити", – зазначили автори замітки.
Контекст:
Лукашенко, як і низка білоруських топчиновників, перебуває під санкціями ЄС за фальсифікацію результатів президентських виборів і насильницьке придушення мирних протестів у 2020 році. Коли Росія 24 лютого розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, її війська заходили, зокрема, з території Білорусі, хоча за кілька днів до початку повномасштабного вторгнення РФ міністр оборони Білорусі запевняв українського колегу, що загроз Україні з боку Білорусі немає.
Після 25 лютого країни Заходу ввели проти РФ кілька пакетів санкцій, а також почали масово відмовлятися від російських нафти і газу та шукати їм альтернативу. Західні країни називають Білорусь співучасницею РФ в агресії проти України і теж запроваджують проти неї санкції.
Ще до початку вторгнення, 2021 року в країнах Євросоюзу, що межують з Білоруссю, зокрема в Польщі, загострилася проблема нелегальної міграції з країн Близького Сходу. Польща на тлі кризи збудувала 140-кілометрову стіну на кордоні з Білоруссю.