Муждабаєв: Якщо революція переможе, "Путін уведе війська" і де-факто окупація Вірменії Росією стане всім очевидна
Вірменія фактично давно окупована Росією, однак відкрите придушення вірменських протестів російським військовим контингентом за наказом президента РФ Володимира Путіна зробить росіян ворогами для вірмен, уважає журналіст Айдер Муждабаєв.
У разі розширення протестів у Вірменії президент Росії Володимир Путін використає проти вірменського народу російський армійський контингент. Таку думку висловив заступник генерального директора телеканала ATR Айдер Муждабаєв на своїй сторінці у Facebook.
"Якщо революція у Вірменії переможе, "Путін уведе війська", які й так перебувають у Вірменії, і де-факто окупація Вірменії стане всім очевидна. Але вірмени можуть перемогти. Це мононаціональна країна, окупанти стануть, як їм і належить, ненависними всім. Це будуть російські окупанти. Однакові скрізь, де вони з'являються. "Брати". Вони стануть для вірмен такими самими ворогами, як нам", – наголосив він.
Муждабаєв додав, що нинішня вірменська влада є маріонетками Кремля.
"Досить згадати їхню підтримку анексії Криму, і більше, у принципі, можна нічого не говорити. Це вороги України, і для свого народу вони теж вороги. Це приблизно такі самі пацани, як ті, хто командує у Криму вбивцями із "самооборони" або кришує завербованих ФСБ таксистів у Генічеську. Абсолютно проросійська, свавільна банда, яка має вірменські прізвища, але насправді і матір рідну продасть", – зазначив він.
Журналіст наголосив, що всі нормальні люди підтримують чесних вірмен – протестувальників .
"Бандити і російські повії правити Вірменією не повинні. Їх обов'язково у підсумку скинуть, у цьому у мене сумніву немає. Але щось мені підказує, що бандитам цього разу вдасться придушити протести. До того ж – у їхніх руках не тільки поліція, але й російський армійський контингент... Вірменія фактично давно окупована РФ, а ця влада – просто її маріонетки. Але це якраз той випадок, коли я хочу, щоб вряди-годи мій песимістичний прогноз не справдився", – написав він.
9 квітня Вірменія перейшла до парламентської форми правління. Армен Саркісян став першим президентом країни, обраним у парламенті. До цього главу держави у Вірменії обирали на всенародному голосуванні. Із 2008-го до 2018 року президентом був Серж Саргсян.
16 квітня демонстранти почали акцію громадянської непокори проти прем'єрства Саргсяна, який також є головою керівної партії Вірменії.
Лідер протестів Нікол Пашинян заявив 17 квітня про початок оксамитової революції. Цього дня на спеціальному засіданні Національних зборів (парламенту) Вірменії Саргсяна обрали прем'єр-міністром.
18 квітня протестувальники взяли в облогу його резиденцію на вулиці Баграмяна в Єревані, правоохоронці почали масові затримання.
22 квітня пройшла зустріч Саргсяна з Пашиняном. Вона тривала трохи більше ніж три хвилини. Після провалу переговорів опозиція відновила протестну акцію, правоохоронці затримали Пашиняна.
За даними "Интерфакса", 22 квітня у Вірменії затримали приблизно 100 осіб. Згідно з інформацією Генпрокуратури Вірменії, затримано, зокрема, трьох депутатів Національних зборів.
Євросоюз закликав владу країни звільнити затриманих учасників протесту, які не порушували закону.