МЗС Британії офіційно звинуватило РФ в організації вірусної атаки NotPetya
Атаку "вірусу-здирника" NotPetya було замасковано як злочинну акцію, але її первинною ціллю були український фінансовий, енергетичний і державний сектори, заявили у британському МЗС.
Міністерство закордонних справ Великобританії офіційно звинуватило Росію у відповідальності за кібератаку "вірусу-здирника" NotPetya. Про це повідомляє прес-служба відомства.
"Рішення публічно пояснити цей інцидент підкреслює той факт, що Великобританія та її союзники не терпітимуть зловмисної кіберактивності", – зазначили у британському МЗС.
У дипвідомстві пояснили, що атаку було замасковано як злочинну акцію, але її первинною ціллю були український фінансовий, енергетичний і державний сектори.
"Уряд Великобританії вважає, що російська влада, зокрема російські військові, несуть відповідальність за руйнівну кібератаку NotPetya в червні 2017 року. Атака продемонструвала повторювану неповагу до українського суверенітету. Безрозсудне застосування вірусу порушило роботу організацій по всій Європі й коштувало сотні мільйонів фунтів", – заявив заступник міністра закордонних справ Сполученого Королівства лорд Тарік Ахмад.
27 червня 2017 року в Україні було зафіксовано масштабну кібератаку. "Вірус-здирник" паралізував роботу комп'ютерних мереж у банках, ЗМІ, торгових організаціях, поштових службах, державних установах. Назва вірусу, що шифрує файли на жорсткому диску всіх комп'ютерів у зараженій мережі, – Petya.A (інші назви – NotPetya, Petya.D, ExPetr тощо).
За словами заступника глави Адміністрації Президента України Дмитра Шимківа, унаслідок кібератаки в Україні було виведено з ладу до 10% приватних, урядових і корпоративних комп'ютерів.
За даними компанії ESET, що розробляє антивірусне програмне забезпечення, на Україну припало 75,2% випадків зараження вірусом-шифрувальником від загальної кількості у світі.
У січні 2018 року видання The Washington Post, посилаючись на таємний звіт ЦРУ, повідомило, що за кібератакою "вірусу-здирника" Petya.A влітку 2017 року з "високою ймовірністю" стояло російське Головне розвідувальне управління (ГРУ).