МЗС Польщі про спроби переговорів із Путіним: Що більше дзвінків, то сильнішим він почувається. Вважає, що Захід виявляє слабкість

Путін (на фото) вважає, що якщо його звуть, то стають слабшими, зазначив Пшидач
Фото: EPA
Політика ізоляції Росії через її війну проти України може досягти бажаних цілей. Таку думку 6 грудня в ефірі RMF FM висловив заступник міністра закордонних справ Польщі Марцін Пшидач. Відеозапис його відповіді опублікували у Twitter ЗМІ.

"Ми критично ставимося до всіх цих закликів, спроб переговорів, тому що це лише зміцнює [президента РФ] Володимира Путіна. Він вважає: якщо мене звуть, то стають слабшими, отже, я маю продовжувати свою політику", – зазначив Пшидач.

1 грудня президент Сполучених Штатів Джо Байден сказав, що якщо Путін зацікавлений у завершенні війни проти України, то у тісній співпраці із союзниками по НАТО він буде готовий сісти за стіл переговорів із главою Кремля.

2 грудня телефонну розмову з Путіним провів канцлер Німеччини Олаф Шольц. Він засудив російські удари по цивільній інфраструктурі України й закликав президента Росії до якнайшвидшого досягнення дипломатичного вирішення, зокрема виведення російських військ.

3 грудня в інтерв'ю телеканалу TF1 президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Росії можна надати гарантії її безпеки, якщо Москва погодиться на переговори щодо миру в Україні.

"Путін має такий склад психіки, який веде до того, що кожна спроба контакту і задобрювання зміцнює його зсередини. Він вважає, що в такий спосіб Захід виявляє слабкість. Тож що більше таких дзвінків, то сильнішим почувається внутрішньо Володимир Путін", – наголосив Пшидач.

Контекст:

За місяці після повномасштабного вторгнення Путін вимагав від України припинити вогонь і негайно сісти за стіл переговорів, відкинувши, що повернення Україні її територій буде на порядку денному.

У відповідь президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна хоче досягти домовленості із РФ, але з нинішнім президентом це неможливо. "Він не знає, що таке гідність і чесність. Тому ми готові до діалогу з Росією, але вже з іншим президентом", – сказав він.

10 листопада Зеленський сказав, що не відкидає переговорів із РФ про закінчення війни. Він наголосив, що, "крім ультиматумів, нічого не чув від чинного президента РФ", але "не зачинив двері". Про умови, що входять до української формули миру, Зеленський говорив на засіданні Генасамблеї ООН 22 вересня та на саміті G20 15 листопада. Спочатку в ній було п'ять пунктів, тепер стало 10.

16 листопада український президент повідомив, що "отримував сигнали від партнерів" щодо бажання Путіна провести переговори. У відповідь Зеленський "запропонував публічну форму [переговорів], бо Росія веде з Україною війну публічну".