МЗС Росії розпочало процедури з виходу РФ із Договору про відкрите небо
Росія заявила про початок внутрішньодержавних процедур щодо виходу з Договору про відкрите небо. Про це 15 січня повідомила пресслужба МЗС РФ.
"22 листопада 2020 року США під надуманим приводом вийшли з Договору про відкрите небо. Тим самим було істотно порушено баланс інтересів держав-учасників, досягнутий під час укладання договору, завдано серйозної шкоди його дії, підірвано роль ДВН як інструмента зміцнення довіри і безпеки", – зазначають у повідомленні.
За інформацією МЗС, російська сторона запропонувала нові умови щодо підтримки Договору про відкрите небо, які "не дістали підтримки з боку союзників США".
Договір про відкрите небо уклали 1992 року в Гельсінкі. Він давав змогу державам-підписантам проводити неозброєні спостережні польоти над територіями одна одної.
21 травня 2020 року президент США Дональд Трамп підтвердив, що за шість місяців США вийдуть із Договору про відкрите небо через те, що Росія постійно порушує його. Як заявив державний секретар США Майк Помпео, РФ перетворила угоду на "інструмент залякування і погроз". Зокрема, Москва відмовила в доступі до спостереження за кордоном із Грузією й у польотах над Калінінградською областю, де, за низкою відомостей, розгортають нові ракети з ядерними боєголовками.
Заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков заявляв, що в Москві сміються з аргументів США, якими ця країна обґрунтовує свій вихід із Договору про відкрите небо. Він говорив, що зараз немає перспектив укладення нового договору.