МЗС Великобританії викликало російського посла через бомбардування у Східній Гуті
Після зустрічі з російським послом у Великобританії Олександром Яковенком представник британського міністерства закордонних справ Алан Дункан зазначив, що короткі гуманітарні паузи не замінять стійкого припинення вогню в сирійській Східній Гуті.
Міністерство закордонних справ Великобританії викликало посла Росії в Лондоні, щоб висловити "глибоке занепокоєння" через бомбардування сирійської Східної Гути і використання в регіоні хімічної зброї, повідомляє ВВС 27 лютого.
Після зустрічі з російським послом Олександром Яковенком представник британського МЗС Алан Дункан зазначив, що короткі гуманітарні паузи "не замінять стійкого припинення вогню".
Великобританія закликала Росію тиснути на сирійський режим, щоб сприяти припиненню вогню у Східній Гуті й забезпечити "швидкий, зручний і стійкий гуманітарний доступ та медичну евакуацію, які терміново потрібні в Сирії".
За словами Дункана, усі сторони повинні прагнути до політичного врегулювання конфлікту.
Війна в Сирії триває із 2011 року. У бойових діях беруть участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди і бойовики "Ісламської держави". До конфлікту в різний час приєдналися збройні сили США, Росії, Туреччини та Ірану.
Східна Гута – передмістя Дамаска. Вона є однією з останніх територій у Сирії, що залишаються під контролем повстанців.
Резолюція, ухвалена Радою Безпеки ООН 24 лютого, містить заклик до всіх сторін конфлікту в Сирії негайно припинити воєнні дії по всій країні, щоб можна було безперешкодно передати гуманітарну допомогу та евакуювати хворих і поранених.
Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини 25 лютого повідомляв, що після ухвалення резолюції Радбезу ООН обстріли Східної Гути не припинилися. За даними центру моніторингу, з 18 лютого жертвами повітряних ударів і артилерії в районі Дамаска стало щонайменше 519 осіб, зокрема 127 дітей та 75 жінок.
26 лютого міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що російський президент Володимир Путін доручив запровадити в сирійській Східній Гуті гуманітарну паузу. Він зазначив, що рішення ухвалили відповідно до резолюції Ради Безпеки ООН стосовно припинення вогню в Сирії.
27 лютого у Держдепі США заявили, що бойові дії в Східній Гуті не припинялися.