На Алясці рибалки виявили, імовірно, шпигунську повітряну кулю. Її передадуть ФБР – CNN

Повітряну кулю передадуть на аналіз до ФБР
Фото: depositphotos.com

Промислові рибалки біля узбережжя Аляски виявили, імовірно, шпигунську повітряну кулю і доправили її на берег. Про це каналу CNN 1 березня повідомило три джерела.

За словами співрозмовників ЗМІ, повітряну кулю рибалки передадуть агентам Федерального бюро розслідувань (ФБР). Потім бюро перевезе невідомий об'єкт у лабораторію ФБР у Квантіко (штат Вірджинія) для проведення аналізу.

Джерела каналу кажуть, що рибалки поділилися фотографіями об'єкта із правоохоронними органами після того, як натрапили на нього. Усі три джерела підкреслили, що до кінця незрозуміло, що саме це за об'єкт, і що це може бути зовсім не повітряна куля. Однак ФБР вирішило, що він досить схожий зовні на шпигунський аеростат, який належить іноземному уряду, і що це потребує подальшого розслідування.

Увечері 1 березня ФБР заявило, що "знає про уламки, знайдені біля узбережжя Аляски комерційним риболовецьким судном", і "буде працювати з партнерами, щоб допомогти з логістикою відновлення уламків".

Контекст:

Узимку 2023 року у США сталося кілька інцидентів із виявленням повітряних куль, які вважали шпигунськими. Зокрема, 3 лютого стало відомо, що американські військові зафіксували на півночі США розвідувальну повітряну кулю з Китаю.

Китай стверджував, що повітряна куля була просто "дирижаблем" для дослідження погоди, який збився з курсу. Однак Пентагон одразу відкинув цю заяву. 

4 лютого США збили аеростат над узбережжям Південної Кароліни. Міністерство закордонних справ Китаю опублікувало заяву, у якій висловило "сильне невдоволення і протест" у зв'язку з рішенням США збити кулю-шпигуна. У заяві йшлося про те, що китайська сторона неодноразово інформувала американську сторону про цивільний характер дирижабля й повідомляла, що його проникнення у США пов'язане з "форс-мажорними обставинами".

Після цього збили ще три літальні об'єкти: 10 лютого – над Аляскою, 11 лютого – над Канадою (він спершу летів над Аляскою, а потім потрапив у повітряний простір сусідньої країни) і 12 лютого – над озером Гурон у штаті Мічиган.

16 лютого президент США Джо Байден заявив, що останні три збиті кулі не були пов'язані з Китаєм. А 29 червня в Пентагоні запевнили, що перший збитий китайський розвідувальний аеростат не займався збором інформації.