На переговорах із Путіним Лукашенко спробує його обдурити – Венедиктов
На зустрічі в Сочі із президентом РФ Володимиром Путіним чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко буде "відчайдушно торгуватися", вважає головний редактор "Эха Москвы" Олексій Венедиктов.
На найближчій зустрічі із президентом Росії Володимиром Путіним чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко намагатиметься "обдурити" співрозмовника. Таку думку в ефірі радіостанції "Эхо Москвы" висловив її головний редактор Олексій Венедиктов.
"Я думаю, що ті переговори, які в понеділок відбудуться в Росії між Путіним і Лукашенком, він спробує обдурити Путіна, абсолютно очевидно. Наобіцяє йому безліч благ, крім, можливо, втрати суверенітету Білорусі. Я так розумію, що він усе-таки в публічній зоні на цьому наполягає", – сказав він.
Головред вважає, що Лукашенко "буде запекло торгуватися".
"Сенс такий: "Я вам і такий потрібний. А якщо не я, то хто? [Заарештований напередодні президентських виборів у Білорусі опозиціонер Віктор] Бабарико ваш чи що?" І тому в понеділок треба буде дуже ретельно спостерігати, аналізувати ті рішення, які буде ухвалено двома президентами", – зазначив Венедиктов.
За даними головного редактора "Эха Москвы", президенти не підписуватимуть жодних документів.
Зустріч Путіна і Лукашенка відбудеться в Сочі, зазначив він. Переговори заплановано на 14 вересня.
У Білорусі від 9 серпня тривають масові акції протесту. Учасники демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента, які відбувалися з 4-го до 9 серпня, сфальсифіковано. За офіційними даними, перемогу здобув чинний президент країни Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи засвідчували протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. За час протестів було затримано приблизно 10 тис. демонстрантів, сотні дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло чотири учасники мітингів.
Від початку серпня 2020 року, коли в Білорусі почалися протести, Путін і Лукашенко зідзвонювалися щонайменше п'ять разів. Здебільшого вони обговорювали мітинги, які відбуваються в республіці. 30 серпня Путін привітав білоруського лідера із днем народження. Під час цієї бесіди два президенти домовилися про особисту зустріч.
Путін був серед лідерів, які першими привітали Лукашенка з перемогою, – наступного дня після виборів, ще до оголошення офіційних результатів.
Лукашенко заявив, що Росія на перший запит надасть Білорусі "всебічну допомогу" щодо забезпечення безпеки. Путін розповів, що Росія на прохання президента Білорусі сформувала резерв із силовиків для допомоги білоруській владі.
1 вересня Лукашенко заявив про бажання "зберегти спільну вітчизну з Росією". 3-го – після зустрічі із президентом Білорусі прем'єр-міністр РФ Михайло Мішустін повідомив про прогрес у створенні Союзної держави.
Лукашенко анонсував свій візит до РФ, щоб "розставити крапки над "і". "Найближчим часом ми проведемо зустріч із президентом Росії і, напевно, поставимо жирну крапку в реалізації цих відносин і домовленостей [урядів двох країн], щоб рухатися далі", – сказав Лукашенко.