На рішення про блокування TikTok у США вплинув Цукерберг – ЗМІ
На приватній вечері в Білому домі голова компанії Facebook Марк Цукерберг переконав президента США Дональда Трампа в тому, що зростання китайських інтернет-компаній загрожує американському бізнесу, повідомляє The Wall Street Journal.
Голова компанії Facebook Марк Цукерберг вплинув на рішення адміністрації президента США Дональда Трампа заблокувати на території Штатів китайську соціальну мережу TikTok. Про це 23 серпня пише The Wall Street Journal із посиланням на обізнані джерела.
Джерела журналістів повідомили, що на приватній вечері в Білому домі наприкінці жовтня минулого року Цукерберг переконав Трампа в тому, що зростання китайських інтернет-компаній загрожує американському бізнесу і "має викликати більше занепокоєння, ніж приборкання Facebook".
Окрім того, Цукерберг обговорював TikTok на зустрічах із кількома сенаторами, повідомили джерела. Наприкінці жовтня сенатор Том Коттон зі штату Арканзас, який зустрічався з Цукербергом у вересні, і сенатор Чарльз Шумер зі штату Нью-Йорк написали лист представникам розвідки з вимогою провести розслідування щодо TikTok. Невдовзі після цього уряд США розпочав перевірку компанії з погляду національної безпеки, до весни Трамп пригрозив цілковито заборонити застосунок.
1 серпня Трамп заявив, що заборонить доступ користувачів зі США до TikTok. 3 серпня американський президент заявив, що умовою подальшої роботи TikTok у США є продаж застосунку американській компанії до 15 вересня. Перемовини про продаж американського сегмента TikTok уже проводять із компаніями Twitter і Microsoft. ЗМІ повідомляли, що Microsoft може заплатити за TikTok до $30 млрд. Ще одним імовірним покупцем може стати виробник програмного забезпечення Oracle.
Рішення про продаж стало результатом неодноразових заяв влади США про можливе блокування програми. Зокрема, 6 липня держсекретар США Майк Помпео заявив, що Білий дім розглядає питання про заборону застосунку. Помпео попередив американців, що їм слід бути обережними під час використання TikTok, якщо вони не хочуть, щоб їхня особиста інформація "була в руках Комуністичної партії Китаю".
6 серпня Трамп підписав указ про усунення загроз, спричинених китайським застосунком TikTok. За його словами, цей застосунок загрожує національній безпеці, зовнішній політиці та економіці Сполучених Штатів.
24 серпня власник застосунка TikTok компанія ByteDance подав до суду на адміністрацію Трампа через указ про заборону доступу для користувачів зі США.