На Землю доправили зразки ґрунту астероїда Бенну, вони пролетіли понад 6 млрд км

Капсула приземлилася у штаті Юта
Фото: OSIRIS-REx Sample Return Landing / Flickr

24 вересня Землі дісталася капсула зі зразком ґрунту з астероїда Бенну, яку доправив космічний апарат OSIRIS-REx. Про це у Twitter повідомило Національне управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA).

"Капсула зі зразками OSIRIS-REx приземлилася на випробувально-тренувальному полігоні штату Юта о 10.52 за східним часом (17.52 за Києвом. – "ГОРДОН") після подорожі протяжністю 3,86 млрд миль (понад 6,2 млрд км. – "ГОРДОН"). Це стане першою у своєму роді місією США з повернення зразків і відкриє капсулу часу в початок нашої Сонячної системи", – ідеться у твіті.

У NASA зазначили, що отримані з астероїда зразки оброблятимуть у рукавичкових боксах із продуванням азотом, розташованих у чистому приміщенні, щоб зберегти їх у первісному стані.

"Зразок астероїда не становить небезпеки для Землі. Бенну – це опромінена порода, і немає жодних шансів, що зразок може містити живі організми. Ґрунтуючись на попередніх дослідженнях інших матеріалів із космосу, включно з метеоритами, космічним пилом і раніше поверненими зразками, [...] ми знаємо, що на Бенну також не буде виявлено небезпечних хімічних речовин", – пояснили в агентстві.

Окрім того, у NASA заявили, що вони "вживають надзвичайних заходів, щоб не допустити забруднення зразка земною біологією".

Зразки, зібрані OSIRIS-REx, можуть допомогти у вивченні формування Сонячної системи, вважають у NASA.

Контекст:

Астероїд Бенну – це купа каміння і валунів, які залишилися після формування Сонячної системи, у нього пухка структура – коли 2020 року космічний апарат збирав зразки на астероїді, "рука" заглибилася в його ґрунт набагато більше, ніж очікували, розповідали в NASA.

Учені припускають, що такі астероїди, як Бенну, можуть розпастися в атмосфері Землі і тим самим становлять "інший тип небезпеки, ніж тверді".