Нафта марки Brent подорожчала до трирічного максимуму
Отже, протягом останньої доби еталонна марка нафти подорожчала майже на $1.
Ф'ючерси на нафту WTI (West Texas Intermediate) протягом доби подорожчали на $1,3 – до $76,5 за барель. Востаннє вартість WTI сягала цієї позначки в червні 2018 року.
За даними РБК, зростання котирувань спричинили розбіжності всередині ОПЕК+. 5 липня країни-учасниці відклали на невизначений термін засідання, на якому планували обговорити збільшення нафтовидобутку.
"На біржах чекали на новини від ОПЕК+, усередині якої виникли розбіжності щодо рівня нафтовидобутку із серпня. Нездатність країн досягти компромісу (і, як наслідок, збереження поточних рівнів видобутку щонайменше наступного місяця) може бути провісником чергового стрибка цін", – заявила виданню аналітикиня інвестиційної компанії "Велес Капітал" Олена Кожухова.
Контекст:
Після провалу нафтової угоди між ОПЕК+ і Росією в березні 2020 року ціни на нафту обвалилися на 30% – до $33 за барель, що стало максимальним денним падінням з 1991 року, коли почалася війна в Перській затоці. 30 березня ціна Brent впала нижче від $23 за барель.
10 квітня 2020-го країни ОПЕК+ оголосили про зниження рівня видобутку нафти, але у зв'язку з рекордним падінням попиту на сировину через пандемію коронавірусу і спричинену цим зупинку промисловості вартість нафти й далі падала. 20 квітня ціна на травневі ф'ючерси американської WTI вперше в історії стала негативною – котирування падали до мінус $40 за барель.
На рівень до рекордного падіння котирування нафти повернулися 30 квітня, напередодні набуття чинності угодою ОПЕК+ про рекордне скорочення нафтовидобутку. У середині травня в ОПЕК заявляли, що нафтова криза вже позаду. На початку червня, коли країни ОПЕК+ домовилися про подальше скорочення нафтовидобутку, північноморська нафта Brent подорожчала до $42,8 за барель, американська WTI – до $39,86.
На початку 2021 року на тлі скорочення нафтовидобутку вартість Brent і далі зростала, сягнувши $70 за барель на початку січня.