"Нафтогаз": Транзит газу через Україну може бути на стандартних європейських умовах, а не умовах РФ
Якщо російський "Газпром" не буде погоджуватися на стандартні європейські умови для транзиту газу через Україну, "Нафтогаз" може через суд вимагати приблизно $10 млрд компенсації, зазначив головний виконавчий директор української компанії Юрій Вітренко.
Транзит газу з Росії до Євросоюзу через Україну відбуватиметься на стандартних європейських умовах. Про це 11 лютого у Facebook заявив головний виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.
Так він прокоментував слова заступника глави МЗС РФ Олександра Панкіна, що Росія готова продовжувати транзит газу через територію України, але на своїх умовах.
"Поточний транзитний контракт між "Нафтогазом" і "Газпромом" не відповідає вимогам українського та європейського законодавства, тому він не може бути "продовжений". Якщо підсумувати, транзит через Україну може бути на стандартних європейських умовах, а не умовах РФ", – написав Вітренко.
Він також пригрозив "Газпрому" новими судовими розглядами.
"Якщо ж РФ продовжуватиме забезпечувати "Газпрому" ексклюзивні можливості для транзиту газу з території РФ до Європи через Україну, і при цьому "Газпром" не буде погоджуватися на стандартні європейські умови, у "Нафтогазу" є реальна можливість через новий арбітраж, який уже розпочався, отримати приблизно $10 млрд у якості компенсації за відсутність транзиту після 2019 року", – заявив Вітренко.
За його словами, це має стимулювати "Газпром" зайняти конструктивну позицію на переговорах щодо транзиту після 2019 року.
21 січня у Брюсселі відбувалися тристоронні переговори України, Росії та Європейської комісії щодо продовження транзиту російського газу через українську газотранспортну систему. На переговорах обговорювали перспективи транзиту російського газу в Європу через Україну після 2019 року, коли закінчується чинний транзитний контракт.
За повідомленням української делегації, глава "Газпрому" Олексій Міллер висунув пропозицію про пролонгацію договору щодо транзиту газу 2009 року. Київ протягом двох місяців розглядатиме пропозицію Єврокомісії про можливі обсяги та терміни контракту.