Найбільша енергокомпанія Угорщини готується до відмови від російської нафти
Угорська енергетична група MOL, яка є однією з найбільших у Східній Європі, готує свої нафтопереробні заводи до переробки неросійської нафти. Про це заявив 19 травня директор з виробництва та переробки компанії Жолт Хафф, повідомляє Financial Times.
За словами Хаффа, MOL попросила своїх інженерів скласти план їхньої роботи без російської нафти.
Він сказав, що MOL, яка частково належить угорській державі, має "готуватися до найгіршого сценарію зараз, коли ми можемо переробляти лише морську [легку] нафту".
Хафф розповів, що портфоліо з 15 проектів, що готуються, буде представлено раді директорів приблизно через два місяці, і робота може початися, якщо проекти будуть схвалені.
Як зазначає Financial Times, MOL витратила десятиліття та мільярди доларів на інфраструктуру для переробки російської нафти типу "Урал". Компанія підрахувала, що модернізація нафтопереробного заводу на південь від Будапешта для використання різних джерел нафти може коштувати до €700 млн. і зайняти кілька років.
Деякі проекти, пов'язані з переходом на різні типи сирої нафти, вже розпочалися, сказав директор MOL з постачання та торгівлі Чаба Жотер.
"За останні вісім років ми інвестували $170 млн у переробку 30– 35% неросійської нафти, але 100%– це зовсім інша справа",– додав він.
Контекст:
4 травня глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн анонсувала шостий пакет санкцій проти РФ. Зокрема, за її словами, до нього має увійти поетапна відмова ЄС від російської нафти.
Угорщина– остання країна, яка блокує запровадження Євросоюзом нафтового ембарго проти РФ. The Wall Street Journal писав, що ЄС має намір дати відстрочку у 20 місяців Угорщини. Politico писало, що ЄС розглядає компенсацію Угорщини за підтримку нафтового ембарго проти Росії.
9 травня фон дер Ляйєн провела переговори з прем'єром Угорщини Віктором Орбаном. За її словами, є прогрес, але потрібна подальша робота.
12 травня міністр закордонних справ країни Петер Сійярто заявив, що Угорщині потрібно вкласти у модернізацію інфраструктури сотні мільйонів євро, щоби відмовитися від російської нафти.