Найбільший у світі виробник алмазів та суднобудівна корпорація. США запровадили нові санкції проти Росії
"Сьогодні мінфін ввів санкції проти великих російських держпідприємств. Ми продовжуємо обмежувати доступ Кремля до активів, ресурсів та секторів економіки, необхідних для постачання та фінансування жорстокості [президента РФ Володимира] Путіна", – прокоментували у твіті.
"Управління з контролю за іноземними активами міністерства фінансів США (OFAC) занесло до списку "Алроса", російське державне підприємство та найбільшу у світі компанію з видобування алмазів, яка також відповідає за 90% потужностей із видобування алмазів у Росії", – зазначили на сайті міністерства.
Обмежувальні заходи введено також щодо АТ "Объединенная судостроительная корпорация", яка займається розробленням та будівництвом бойових кораблів для ВМФ Росії. До списку санкцій потрапило 28 дочірніх компаній корпорації та вісім членів ради директорів АТ.
Санкції, зокрема, запроваджено проти АТ "Балтийский завод", АТ "Средне-Невский судостроительный завод", Центрального морського конструкторського бюро "Алмаз", КБ морської техніки "Рубин", КБ "Онега", повідомив Держдепартамент США.
Усю власність фізичних та юридичних осіб, щодо яких запровадили санкції, на території США заблоковано.
Міністерство торгівлі США 7 квітня також запровадило санкції проти трьох російських авіакомпаній – "Аерофлоту", Utair та Azur Air.
Контекст:
Після вторгнення в Україну Захід запровадив кілька пакетів санкцій проти Росії. Вони, зокрема, стосуються великих російських банків, групи наближених до президента РФ Володимира Путіна чиновників, бізнесменів та їхніх дітей.
Після того як Росія відмовилася припинити агресію проти України, Європейський союз, США, Великобританія та Канада вирішили включити до списку санкцій Путіна, а частину російських банків від’єднали від SWIFT. Крім того, США та ЄС запровадили санкції проти Центробанку Росії, заморозивши його закордонні активи.
Також у зв'язку із вторгненням РФ в Україну країни Заходу почали масово відмовлятися від російських газу та нафти й шукати їм альтернативу.