"Нам не потрібно робити вибір". У Білому домі відповіли на заклик ВООЗ відмовитися від третьої дози вакцин проти COVID-19

Псакі: Ми вживаємо заходів на глобальному рівні набагато більше, ніж будь-яка інша країна у світі
Фото: EPA
США можуть одночасно і проводити ревакцинацію проти коронавірусу третьою дозою вакцини, і надавати препарати бідним країнам. Про це на брифінгу 4 серпня заявила прессекретарка Білого дому Джен Псакі, повідомила пресслужба адміністрації американського президента.

Псакі назвала заклик ВООЗ "помилковим вибором" і заявила, що США можуть "робити і те, і інше", маючи на увазі і третю дозу вакцини для американців, і надання вакцин бідним країнам.

Вона зазначила, що Вашингтон передав іншим державам вже понад 110 млн доз вакцини.

"Це більше, ніж будь-яка інша країна... Ми вживаємо заходів на глобальному рівні набагато більше, ніж будь-яка інша країна у світі. Ми просимо світову спільноту також активізувати свої зусилля. Ми бачили деякі дії на G7; має статися більше. Але ми вважаємо, що можемо зробити і те, і інше", – сказала Псакі.

Спікерка повідомила, що у США достатньо запасів вакцини і, якщо регулятор вирішить, що частині населення потрібно вводити третю дозу, влада зможе їх надати.

"Ми вважаємо, що можемо зробити і те, і інше, і нам не потрібно робити цей вибір", – резюмувала вона.

Контекст:

4 серпня гендиректор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус закликав ввести мораторій на проведення ревакцинації проти коронавірусної інфекції третьою дозою препаратів, які використовують за дводозовою схемою, хоча б до кінця вересня, щоб дати можливість вакцинувати щонайменше 10% населення у всіх країнах.

Більшість розроблених у світі та схвалених до застосування вакцин проти коронавірусної інфекції застосовують за дводозовою схемою. Один раз вводять препарат від Johnson & Johnson (Janssen).

Поки дозволено введення бустерної дози вакцини від Pfizer лише в Ізраїлі, у Німеччині третю дозу пропонуватимуть із вересня, там бустерну вакцинацію планують робити препаратами від Pfizer і Moderna.

ВООЗ поки вивчає інформацію про необхідність застосування третьої дози вакцин проти коронавірусу, які вводять за дводозовою схемою, або змішування препаратів, а компанія Pfizer заявила, що щеплення третьою дозою збільшує захист від нових варіантів коронавірусу, зокрема проти "індійського" штаму "Дельта".

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією. Кампанія з вакцинації у світі стартувала наприкінці 2020 року.

За інформацією Bloomberg, до 4 серпня у світі ввели понад 4 млрд доз вакцин у 180 країнах, цього достатньо, щоб повністю щепити 27,4% населення світу, але розподіл препаратів був нерівномірним.