Нардеп Фріз передала представникам НАТО аналітичну доповідь про зв'язки РФ із терористами ІДІЛ і "Талібан"
Народний депутат від Блоку Петра Порошенка Ірина Фріз заявила, що передала представникам НАТО документ, який містить факти й аналіз способів координації дій Росії і терористів.
Народний депутат України від фракції Блок Петра Порошенка Ірина Фріз передала віце-президенту Парламентської асамблеї (ПА) НАТО Расі Юкнявічене та членам національних делегацій Альянсу доповідь про зв'язки Росії з терористичними організаціями на Близькому Сході й у Середній Азії.
Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.
"Під час засідання весняної сесії ПА НАТО у Тбілісі передала віце-президенту організації... і членам національних делегацій аналітичну доповідь про зв'язки Російської Федерації з терористичними організаціями на Близькому Сході і в Середній Азії. Документ містить факти й аналіз шляхів комунікацій, підтримки та координації дій РФ з ІДІЛ, "Талібан", ХАМАС, "Хезболла" тощо", – повідомила нардеп.
Фріз зазначила, що Юкнявічене у своїй "презентації з РФ" запропонувала посилити НАТО на південному сході, розвивати систему протиракетної оборони, збільшити свою присутність у Литві, Латвії, Естонії, Польщі, а також активізувати зусилля з кіберзахисту та протидії російській пропаганді.
"Вона зазначила, що розуміє позицію України, яка заборонила трансляцію російських каналів. Раса також висловила дуже слушну думку, порівнявши російське телебачення в Європі з цигарками: їх можна купити, але на пачці є застереження. Так само російські телеканали можуть промаркувати", – підкреслила нардеп.
Зі свого боку Фріз подякувала віце-президенту НАТО за підтримку України.
У Тбілісі в суботу почала роботу міжнародна конференція "Україна – Грузія – НАТО: актуальні питання поглиблення співпраці".
У лютому 2017 року головнокомандувач військами США в Афганістані Джон Ніколсон звинуватив Росію, Пакистан та Іран в підтримці талібів та збільшенні свого втручання у військові дії в Афганістані, що, на його думку, значно ускладнює завдання для США і влади Кабула в боротьбі з тероризмом. На прес-конференції 24 квітня в Кабулі Ніколсон не став заперечувати фактів постачань російської зброї талібам.
У серпні 2015 року глава МЗС РФ Сергій Лавров зустрічався в Досі з головою політбюро палестинського руху ХАМАС Халедом Машалем. На цих зустрічах російський міністр підкреслював, що офіційна Москва домагатиметься створення палестинської держави. Також Лавров запросив голову політбюро ХАМАС, яку в багатьох країнах Заходу вважають терористичною організацією, відвідати з офіційним візитом Москву.
Головний редактор "Эха Москвы" Олексій Венедиктов в інтерв'ю 21 листопада 2015 року заявив, що нафту в ІДІЛ купують приватні турецькі компанії та глава Сирії Башар Асад. А публіцист Андрій Піонтковський розповів, що згідно з даними фінансової розвідки США куратором торгівлі нафтою ІДІЛ є президент Республіки Калмикія, підприємець Кірсан Ілюмжинов.
"Хезболла" – ліванська шиїтська ісламістська організація. Визнана терористичною організацією урядами Ізраїлю, США, Канади та Бахрейну. "Хезболла" воює в Сирії на боці президента Башара Асада.